Inter Mediolan ponownie zamyka rok ze stratą. Konieczna sprzedaż gwiazdy?!

Inter Mediolan ponownie zamyka rok ze stratą. Konieczna sprzedaż gwiazdy?! fot. Paolo Bona / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Mediolan | Corriere dello Sport

Inter Mediolan zamknął rok obrotowy za sezon 2021/2022 ze stratą wynoszącą 140 milionów euro. Z tego powodu może zostać zmuszony do sprzedaży przynajmniej jednego wartościowego piłkarza do końca czerwca przyszłego roku - uważa „Corriere dello Sport”.

Przedstawiciele „Nerazzurrich” wykonali w ubiegłych miesiącach ogrom pracy, żeby poprawić sytuację finansową aktualnego wicemistrza Włoch.

W efekcie udało się klubowi zamknąć rok obrotowy za minione rozgrywki ze znacznie mniejszą stratą niż miało to miejsce w poprzednim sezonie.

Wówczas Inter Mediolan stracił aż 245 milionów euro i dlatego został zmuszony do zakończenia współpracy z Achrafem Hakimim czy Romelu Lukaku.

Teraz ekipa ze Stadio Giuseppe Meazzy skończyła na znacznie mniejszym minusie, bo opiewającym na tylko lub aż 140 milionów euro, ale mimo to nie może czuć się w pełni spokojna o zatrzymanie aktualnego trzonu zespołu.

Na taki rozwój wypadków wskazują dziennikarze „Corriere dello Sport”, którzy przekonują, że „Nerazzurri” muszą w przeciągu roku zainkasować przynajmniej 60-80 milionów euro z tytułu sprzedaży zawodników.

Obecnie za jednego z głównych faworytów do odejścia z klubu jest uważany Milan Škriniar. Inter Mediolan stara się przedłużyć z nim wygasający w czerwcu kontraktu i jeżeli nie uda mu się wypracować stosownego porozumienia do końca grudnia, to wtedy może zdecydować się na jego sprzedaż w styczniu, co ucieszyłoby zabiegające o jego względy PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy