Inter Mediolan wycofał się z Florida Cup. Jest też oświadczenie organizatorów [OFICJALNIE]

Inter Mediolan wycofał się z Florida Cup. Jest też oświadczenie organizatorów [OFICJALNIE] fot. Paolo Bona / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Inter Mediolan | Florida Cup

Inter Mediolan zrezygnował z udziału w przedsezonowym turnieju w USA z powodu sytuacji pandemicznej. Jednocześnie głos w sprawie zabrali organizatorzy całej imprezy.

Na dniach w USA planowano rozpoczęcie przedsezonowego turnieju Florida Cup. Miały wziąć w nim udział cztery drużyny - Everton, Arsenal, Inter Mediolan oraz kolumbijski Millonarios. Obecnie wiemy na pewno, że liczba ekip zmniejszyła się o połowę.

Na początku tygodnia bowiem „Kanonierzy” poinformowali, że piłkarze oraz sztab przeszli testy na obecność koronawirusa. Część z nich otrzymała wynik pozytywny, przez co klub podjął decyzję, aby pozostać w Londynie.

W czwartek Inter Mediolan wydał oficjalny komunikat, w którym również potwierdził, że nie poleci do Stanów Zjednoczonych.

„Inter Mediolan informuje, że nie pojedzie do USA na Puchar Florydy ze względu na obecne ryzyko związane z międzynarodowymi podróżami w wyniku rozprzestrzeniania się pandemii, co stwarza zagrożenie, które już spowodowało wycofanie się Arsenalu z udziału w turnieju” – napisano.

Na razie nie ma żadnych informacji, aby w miejsce tych drużyn pojawiły się dwie inne. Na pewno jednak 25 lipca zgodnie z planem rozegrany zostanie mecz pomiędzy Evertonem a Millonarios.

Organizatorzy turnieju szybko zareagowali na te wydarzenia i również wydali komunikat na swojej stronie, odnosząc się w nim między innymi do biletów na spotkania, które się nie odbędą.

„Z szacunku dla fanów, którzy zakupili bilety według oryginalnego terminarzu, automatycznie zwrócimy wszystkie koszty za pośrednictwem Ticketmaster. Dodatkowe informacje zostaną wysłane do posiadaczy biletów za pośrednictwem miejsca, w którym dokonali zakupu. Wejściówki wstępu na mecze będą sprzedawane w dniu ich rozgrywania, 25 i 28 lipca” – czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy