Ismaël Bennacer o krok od ciekawego transferu. Jest wstępne porozumienie

2025-02-03 19:28:17; Aktualizacja: 2 godziny temu
Ismaël Bennacer o krok od ciekawego transferu. Jest wstępne porozumienie Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: L’Équipe | Footmercato.net | RMC Sport | Fabrizio Romano

Ismaël Bennacer jest blisko przeprowadzki z Milanu do Olympique’u Marsylia. Oba kluby mają już słowny konsensus - donoszą „L’Équipe”, Footmercato.net i RMC Sport.

Mimo że początkowo marsylczycy byli na rynku nieco ospali, wygląda na to, że zanotują mocny finisz.

Po transferze Amine Gouiriego Roberto De Zerbi wkrótce powinien otrzymać duże wzmocnienie środka pola. Trwają bowiem prace nad angażem Ismaëla Bennacera.

Francuskie media donoszą, że Milanowie i „Les Olympiens” udało się wypracować słowne porozumienie w sprawie warunków wypożyczenia z opcją kupna.

Teraz pozostaje sformalizować ustalenia w postaci przelania wszystkiego na papier. Jeśli tak się stanie, zawodnik ruszy na testy medyczne, po czym nastąpi oficjalna przeprowadzka.

Fabrizio Romano donosi, że będzie to płatne wypożyczenie (za milion euro) z opcją kupna o wartości 15 milionów, w tym trzymilionowe bonusy.

Bennacer we wrześniu ubiegłego roku przeszedł operację łydki, co trwale wyłączyło go z gry do końcówki grudnia.

Piłkarz ma już jednak za sobą kilka występów i teraz trzeba go jedynie doprowadzić do odpowiedniej formy.

Nim doszło do kontuzji, 27-latek był kluczową postacią „Rossonerich”.

Łącznie gwiazda reprezentacji Algierii uzbierała 178 występów, sięgnęła po mistrzostwo oraz Superpuchar Włoch.