„Istnieje duża szansa, że odejdzie z Lecha Poznań”

2024-06-10 13:09:35; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„Istnieje duża szansa, że odejdzie z Lecha Poznań” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań straci Filipa Marchwińskiego? Jak stwierdził na konferencji prasowej Niels Frederiksen, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ofensywny pomocnik wkrótce zmieni klub. Na ten moment nie wiadomo jednak, gdzie mógłby trafić.

W poniedziałek doszło do spotkania nowego trenera Lecha Poznań z dziennikarzami. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć wątków transferów. Duńczyk wyznał, że w tym momencie w klubie poszukiwaniu są piłkarze na cztery pozycje.

- Kilku zawodników do tej pory miałem okazję spotkać. W tej grupie są między innymi Bartosz Salamon czy Kornel Lisman. Jeśli chodzi o wzmocnienia, to wiem, że Piotr Rutkowski już coś w rozmowie z dziennikarzami powiedział. Nie jest tajemnicą, że szukamy w tym momencie skrzydłowych, środkowego napastnika oraz lewego obrońcę - stwierdził.

Okazuje się, że to nie musi być koniec nowych twarzy. Tym bardziej że z klubu mogą odejść niektórzy piłkarze pierwszego składu. Tyczy się to przede wszystkim Filipa Marchwińskiego. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2025 roku i do tej pory nie została przedłużona. Z tego powodu najbliższe lato to ostatni moment, by zarobić na nim solidne pieniądze.

- Dużo jest w temacie transferów uzależnione od tego, jakich zawodników sprzedamy. Losy niektórych piłkarzy częściowo się ważą. Mowa tu o Filipie Marchwińskim - nie wiemy, jak to będzie. Jest duża szansa, że odejdzie. Pewności jeszcze nie ma.

Filip Marchwiński rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 35 spotkań, a w nich może pochwalić się 11 bramkami oraz sześcioma asystami.