Jacek Góralski poza Mistrzostwami Świata w Katarze

2022-10-27 16:23:16; Aktualizacja: 1 rok temu
Jacek Góralski poza Mistrzostwami Świata w Katarze Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: PIotr Wołosik I Przegląd Sportowy

Jacek Góralski nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata w Katarze - podaje Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

30-letni Jacek Góralski został piłkarzem VfL Bochum w trakcie ostatniego okna transferowego po zakończeniu współpracy z Kajratem Ałmaty. Jego przygoda z niemieckim klubem rozpoczęła się mało szczęśliwie. Pierwsze mecze Bundesligi stracił on z powodu urazu oka. Później przyplątały się do niego problemy mięśniowe. W efekcie zanotował do tej pory tylko trzy występy w Bundeslidze.

Trener Bochum Thomas Letsch zasugerował, że Polak może wrócić do treningów przed najbliższym spotkaniem drużyny z Wolfsburgiem. Jak podaje Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”, tak się jednak nie stanie. Defensywnego pomocnika, który doznał nowej kontuzji mięśniowej, czeka jeszcze cztero-sześciotygodniowa przerwa. Niewykluczone, że potrzebna będzie operacja.

Góralski znalazł się w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Świata w Katarze i pewnie udałby się tam razem z reprezentacją Polski, ale zdaniem dziennikarza przez dolegliwości zdrowotne nie ma szans na to, by Czesław Michniewicz wziął go na mundial.

Ostateczna kadra na turniej będzie liczyła 26 nazwisk. Michniewicz ogłosi ją 10 listopada. 22 biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz fazy grupowej MŚ z Meksykiem.