Jagiellonia Białystok: Wojciech Pertkiewicz nowym prezesem klubu [OFICJALNIE]

Jagiellonia Białystok: Wojciech Pertkiewicz nowym prezesem klubu [OFICJALNIE]
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Jagiellonia Białystok

Wojciech Pertkiewicz nowym prezesem Jagiellonii Białystok. Swoją funkcję będzie pełnił od 1 lutego, zastępując na stanowisku Agnieszkę Syczewską.

Ciąg dalszy personalnych zmian w Jagiellonii Białystok. Kilka dni temu obiegła nas wiadomość, że trenerem klubu zostanie Piotr Nowak. We wtorek poznaliśmy z kolei nowego prezesa.

Drużyna z Podlasia ogłosiła, że Agnieszkę Syczewską na stanowisku prezesa zarządu zastąpi Wojciech Pertkiewicz. Swoją funkcję będzie pełnił od 1 lutego 2022 roku.

Pertkiewicz przenosi się tym samym do klubu Ekstraklasy z pierwszoligowej Arki Gdynia, dla której w latach 2012-2019 pracował jako prezes, a od 2020 zajmował miejsce w Radzie Nadzorczej. To za jego kadencji gdynianie odnosili największe sukcesy w historii – Puchar Polski w roku 2017 i Superpuchar Polski w latach 2017 i 2018.

– Sam fakt „transferu” do klubu z Ekstraklasy jest dla mnie zaszczytem. Zanim jednak przeprowadzę się do Białegostoku muszę zamknąć kilka tematów biznesowych i zawodowych, dlatego formalnie funkcję prezesa zacznę pełnić od 1 lutego. Wspólnie z Radą Nadzorczą nakreśliliśmy kierunek zmian, w którym powinien podążać klub.

- Doszło już do roszady na stanowisku trenera, druga nastąpiła w gabinecie prezesa. Będą kolejne, ale jeszcze je zakomunikujemy w przyszłości. Wspólnie z Agnieszką Syczewską, która zna klub od podszewki, będziemy mocno analizowali co da się zrobić, aby wykorzystać potencjał drzemiący w klubie, który jest projektem społecznym – powiedział 45-letni prezes Jagiellonii.

Pertkiewicza w Białymstoku czeka trudne zadanie. Jagiellonia ma za sobą słabą rundę jesienną, którą zakończyła na jedenastym miejscu w tabeli. Nowy prezes zapowiedział duże zmiany, które wzmocnią skład drużyny i pomogą wrócić do ligowej czołówki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy