Jagiellonia Białystok znalazła bramkarza. Szykuje się powrót do Polski po przeszło 10 latach

2024-06-18 12:37:34; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Jagiellonia Białystok znalazła bramkarza. Szykuje się powrót do Polski po przeszło 10 latach Fot. Michal Kosc / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Meczyki.pl

Maksymilian Stryjek jest poważnym kandydatem do wzmocnienia szeregów Jagiellonii Białystok - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Perspektywa udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz spora szansa na znalezienie się choćby w fazie grupowej Ligi Konferencji nie okazała się wystarczająca do tego, żeby Zlatan Alomerović przedłużył wygasający kontrakt z klubem z Podlasia.

Ten nie miał nawet zbytnio pola do podjęcia walki o jego zatrzymanie, bo doświadczony bramkarz stosunkowo szybko zdecydował się na nawiązanie współpracy z AEK-iem Larnaka.

W zaistniałych okolicznościach Jagiellonia Białystok została zmuszona do rozejrzenia się za nowym numerem jeden lub chociaż poważnym konkurentem do walki o wyjściowy skład dla obiecującego Sławomira Abramowicza.

Wiele wskazuje na to, że mistrz Polski postawił na pierwszą opcję, ponieważ wykazał bardzo poważne zainteresowanie usługami Maksymiliana Stryjka.

Blisko 28-letni zawodnik wyjechał z kraju jeszcze w wieku juniorskim, zamieniając Polonię Warszawa na Sunderland na początku 2013 roku.

Od tego czasu był związany wyłącznie z wyspiarskimi zespołami takimi jak Baston United, Accrington, Eastleigh, Livingaston FC, Wycombe Wanderers i Crewe Alexandra.

W ostatnich dwóch miał okazję występować w minionym sezonie. Udało mu się w tym czasie zachować łącznie dziesięć czystych kont w 44 meczach.

Nie przełożyło się to na wywalczenie awansu do Championship z pierwszymi i do League One z drugim (tu przegrał w finale baraży z Crawley Town 0:2).

Dla Jagiellonii Białystok będzie dostępny w ramach wolnego transferu, ponieważ nie przedłużył wygasającej umowy z Wycombe Wanderers.