Jagiellonia Białystok zwolni Iwajło Petewa? Klub szuka nowego trenera!

Jagiellonia Białystok zwolni Iwajło Petewa? Klub szuka nowego trenera! fot. Jagiellonia Białystok
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik (Przegląd Sportowy)

Przedstawiciele klubu z Podlasia nie są zadowoleni z dotychczasowej pracy wykonanej przez Iwajło Petewa i dlatego zaczęli rozglądać się na rynku za nowym szkoleniowcem - uważa Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Jagiellonia Białystok postanowiła po przedwczesnym zakończeniu współpracy z Ireneuszem Mamrotem postawić na zagraniczną opcję na ławce trenerskiej i tuż przed końcem minionego roku ogłosiła, że jego następcą zostanie Iwajło Petew.

45-latek dał się w przeszłości poznać z dobrej strony za sprawą zaliczenia udanego debiutu w roli szkoleniowca Łudogorca Razgrad, z którym sięgnął między innymi dwukrotnie po mistrzostwo kraju.

Później zanotował bardzo przykry epizod w Lewskim Sofia i następnie bez większych sukcesów prowadził AEL Limassol, Dinamo Zagrzeb, Omonię Nikozja oraz reprezentację Bułgarii.

Mimo to jego przyjście do drużyny z Podlasia wywołało spore poruszenie i rozbudziło duże nadzieje wśród władz zespołu oraz kibiców na osiąganie lepszych wyników w Ekstraklasie.

Te pod wodzą Petewa nie były jednak zadowalające i ostatecznie Jagiellonia zakończyła sezon na ostatnim miejscu w grupie mistrzowskiej.

Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego” przekonuje, że ten fakt miał w znaczącym stopniu wpłynąć na utratę zaufania przedstawicieli ekipy z Białegostoku do osoby Bułgara, dlatego ci rozpoczęli już teraz poszukiwania jego następcy.

Wspomniany dziennikarz uważa, że dni 45-latka na ławce trenerskiej polskiego zespołu są już najprawdopodobniej policzone i być może nie otrzyma on nawet szansy do rozpoczęcia przygotowań do startu nowego sezonu.

Nie można także wykluczyć, że finalnie bułgarski szkoleniowiec pozostanie jeszcze przez jakiś czas na zajmowanym stanowisku, ale w przypadku zaliczenia niezbyt udanego początku rozgrywek zostanie natychmiast zwolniony.

Zespół z Podlasia kontaktował się już rzekomo z Enkeleidem Dobim w sprawie możliwego nawiązania współpracy, ale ten ma ostatecznie objąć stanowisko opiekuna Widzewa Łódź.

W dalszej kolejności przedstawiciele Jagiellonii zamierzają skupić się już raczej na rozmowach z polskimi trenerami. Wołosik nie wyklucza między innymi powrotu tematu zatrudnienia Macieja Bartoszka. Ten na razie nie zamierza jednak ruszać się z Kielc, gdzie zaangażował się mocno w ratowanie Korony przed upadłością.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy