Jakub Błaszczykowski odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Jakub Błaszczykowski odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kancelaria Prezydenta

Jakub Błaszczykowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Do uroczystego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Błaszczykowskim doszło w środowe popołudnie. 35-letni piłkarz został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe, działalność społeczną i charytatywną oraz upowszechnianie i rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.

- To wielki zaszczyt, że mogłem wręczyć to wysokie polskie odznaczenie wybitnemu sportowcowi za jego osiągnięcia, ale także za działalność człowieka, który idąc drogą wielkiej kariery dostrzega drugiego. W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej dziękuję za piękne bramki, które widzieliśmy, za bycie kapitanem naszej reprezentacji, za popularyzację sportu i przynoszenie Polsce ogromnej chluby - powiedział prezydent.

Błaszczykowski jest 108-krotnym reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach zdobył 21 bramek. Z drużyną narodową rywalizował zarówno na Mistrzostwach Europy, jak i Świata.

W 2019 roku Błaszczykowski wrócił do Wisły Kraków, którą wsparł finansowo i na boisku. W ostatnim sezonie zanotował 16 występów w Ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy