Jakub Czerwiński staje za nim murem. „Nikt nie ma prawa mieć pretensji”

2025-07-27 21:54:54; Aktualizacja: 11 godzin temu
Jakub Czerwiński staje za nim murem. „Nikt nie ma prawa mieć pretensji” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: WP SportoweFakty

Górnik Zabrze wygrał sobotnie derby z Piastem Gliwice 1:0, a bramka padła po fatalnym błędzie Františka Placha. W obronie bramkarza w rozmowie z portalem „WP SportoweFakty” stanął Jakub Czerwiński.

František Plach jest żywą legendą Piasta Gliwice. Jego szeregi zasilił na początku 2018 roku, przenosząc się tam z FK Senica, i od tego czasu zapisał na swoim koncie aż 240 spotkań, co czyni z niego pod tym względem rekordzistę w historii klubu (dokładnie takim samym bilansem może pochwalić się Jakub Czerwiński).

Słowak zazwyczaj jest bardzo pewnym punktem swojego zespołu - w jego barwach zachował aż 88 czystych kont, jednak w sobotę przydarzył mu się fatalny błąd.

Długo wydawało się, że prestiżowe starcie z Górnikiem Zabrze zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 84. minucie dośrodkowanie Erika Janžy przeleciało między nogami Słowaka i trafiło do siatki. Była to jedyna bramka, którą oglądaliśmy w tamtym meczu.

Ten gol w pełni obciąża konto 33-letniego bramkarza, bo nie było tam żadnego rykoszetu, ani nie był on jakoś bardzo zasłonięty. Ten błąd nie będzie jednak wytykany Plachowi, o czym w rozmowie z portalem „WP SportoweFakty” zapewnił kapitan Piasta, Jakub Czerwiński.

- Absolutnie nikt nie ma prawa mieć pretensji do „Fero”, bo wiele razy ratował nas z opresji. Myślę, że żaden z kibiców również nie będzie miał pretensji. Raz na kilkaset, kilkadziesiąt meczów zdarza się taka pomyłka. Będziemy go wspierali, to jest arcyważna postać dla całego Piasta Gliwice - powiedział 33-letni środkowy obrońca.