Jakub Kamiński wybrał nowy klub
2025-06-26 14:33:13; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Jakub Kamiński zmieni klub w ramach letniego okna transferowego. Reprezentant Polski odejdzie z Wolfsburga i na zasadzie wypożyczenia wzmocni 1. FC Köln - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.
Jakub Kamiński po wypromowaniu swojego talentu oraz potencjału sprawił, że Lech Poznań zgarnął za jego sprzedaż naprawdę pokaźną sumę opiewającą na dziesięć milionów euro.
Taką oto kwotę za pozyskanie urodzonego w Rudzie Śląskiej zawodnika wyłożyli na stół przedstawiciele niemieckiego Wolfsburga, w którego barwach Polak spędził trzy ostatnie lata.
Poprzedni sezon nie był do końca udany, bo mimo regularnych występów notowanych na początku oraz w końcówce rozgrywek Kamińskiemu wcześniej przydarzyła się kontuzja, przez którą stracił kilka tygodni.Popularne
Reprezentant Polski wraz ze swoim otoczeniem, zważając na brak regularności, podjął decyzję, że dobrą opcją będzie zmiana klubu w ramach letniego okna transferowego, o czym media informowały już od jakiegoś czasu.
Najświeższe wieści podane przez Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl sugerują nam, że sprawa jest już przesądzona. Kamiński zostanie wypożyczony z Wolfsburga do 1. FC Köln, a więc beniaminka Bundesligi.
Zespół z Kolonii stara się jeszcze o zawarcie w umowie opcji wykupu Kamińskiego i między stronami trwają w tej sprawie negocjacje. 23-latka sprowadzić chciałby też Augsburg, ale on wybrał już przeprowadzkę na RheinEnergieStadion.
Kamiński minioną kampanię okrasił 26 występami, w których popisał się pięcioma ostatnimi podaniami. Umowa łączy go z Wolfsburgiem do 30 czerwca 2027 roku.











![Radovan Pankov poza kadrą meczową Legii Warszawa [OFICJALNIE]](img/photos/93365/170x113/radovan-pankov.jpg)
![Bayern Monachium zniesmaczony decyzją UEFA o karze dla Luisa Díaza. Będzie odwołanie [POTWIERDZONE]](img/photos/96536/170x113/luis-diaz.jpg)
![Niespodziewany powrót w Legii Warszawa! Składy na mecz z Lechią Gdańsk [OFICJALNIE]](img/photos/85174/170x113/legiawarszawa-lechiagdansk.jpg)
![Raków Częstochowa znokautowany! Porażka z drużyną ze strefy spadkowej [WIDEO]](img/photos/112868/170x113/marek-papszun.jpg)

![Wrócił ze zgrupowania i już strzela! Reprezentant Polski w świetnej formie [WIDEO]](img/photos/112867/170x113/jakub-kaminski.jpg)
![Serie A: Składy na Inter Mediolan - AC Milan. Wiadomo, co z Piotrem Zielińskim [OFICJALNIE]](img/photos/112897/90x60/piotr-zielinski.jpg)

![Tottenham bez szans w starciu z Arsenalem. Hat-trick Eberechiego Eze [WIDEO]](img/photos/110157/90x60/eberechi-eze.jpg)












