Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans

Jakub Słowik zmienia klub w Japonii. Sportowy awans fot. Photografeus / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Yahoo! Japan

Jakub Słowik powinien wkrótce zostać zaprezentowany jako nowy gracz FC Tokyo - poinformowało „Yahoo! Japan”.

Doświadczony bramkarz postanowił przeszło dwa lata temu rozpocząć swoją zagraniczną przygodę z futbolem i zdecydował się na obranie ciekawego kierunku w postaci Japonii.

Były gracz Jagiellonii Białystok, Warty Poznań, Pogoni Szczecin oraz Śląska Wrocław przeszedł z tego ostatniego klubu za 250 tysięcy euro do Vegalta Sendai.

Jakub Słowik odnalazł się stosunkowo szybko w szeregach ekipy z J1 League, o czym świadczy nie tylko fakt, że regularnie w niej występował, ale też został dwukrotnie uznany przez jej kibiców za najlepszego gracza całego zespołu w ubiegłym i mijającym roku.

Te indywidualne wyróżnienia oraz dobra postawa 30-latka nie przyczyniły się do wywalczenia utrzymania przez ekipę z Yurtec Stadium Sendai w krajowej elicie, co oznacza, że z zespołem po wygaśnięciu obowiązującego porozumienia pożegna się między innymi polski bramkarz.

Jednokrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” nie pozostanie jednak zbyt długo na bezrobociu, ponieważ będzie najprawdopodobniej kontynuował swoją karierę w Japonii.

Wskazuje na to informacja przekazana przez „Yahoo! Japan”, gdzie czytamy, że Słowik ma podpisać kontrakt z FC Tokyo i zostać zapewne nowym numerem jeden w drużynie z środka stawki J1 League.

Jeżeli taki scenariusz znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, to 30-latek będzie w stołecznym klubie występował razem z dobrze znanym na europejskiej arenie - Yuto Nagatomo.

Słowik rozegrał łącznie 82 spotkania dla Vegalta Sendai i zachował w nich 18 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy