Jakubowi Moderowi zabrano prawo jazdy

2024-05-21 17:30:33; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Jakubowi Moderowi zabrano prawo jazdy Fot. FotoPyK
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Daily Mail

Jakub Moder ponownie został przyłapany na zbyt szybkiej jeździe. Ukarano go za to odebraniem prawa jazdy na sześć miesięcy - przekazało „Daily Mail”.

Jakub Moder w tym sezonie Premier League jest jednym z najszybszych piłkarzy, co przekazał portal „Squawka”. Polak uzyskał wynik aż 36,84 kilometrów na godzinę, co zagwarantowało mu miejsce w jedenastce najszybszych piłkarzy ligi angielskiej i to z najlepszym wśród pomocników wynikiem.

Jak się okazuje, 25-latek lubuje się w prędkości niestety także poza murawą.

Jak donosi „Daily Mail”, Moderowi na jeden z treningów śpieszyło się tak bardzo, że mknął na niego z prędkością 85 mil na godzinę, podczas gdy na drodze dozwolone było jedynie 70.

Pomocnik został za to ukarany grzywną w wysokości 628 funtów, co pewnie nie stanowi dla niego większego problemu, ale także odebrano mu prawo jazdy na sześć miesięcy, bo zgromadził na swoim koncie 15 punktów karnych - to na pewno będzie dla Polaka już bardziej uciążliwe.

Moder zaliczył tym samym naprawdę oryginalnego hat-tricka, ponieważ to już trzeci razy, kiedy traci on w Wielkiej Brytanii uprawnienia do prowadzenia samochodu. Wcześniej prawo jazdy odbierano mu, także za przekroczenie prędkości, już na sześć oraz na dwanaście miesięcy.

Jakub Moder w trwającym sezonie w końcu wrócił po zerwaniu więzadeł krzyżowych do regularnego występowania w drużynie Brighton & Hove Albion. Zgromadził na swoim koncie w sumie 19 występów, co przełożyło się na 731 minut spędzonych na murawie.