Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii

Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii fot. Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportsMax | Daily Mail

Przedstawiciele Jamajskiej Federacji Piłkarskiej mają za sobą niezwykle pracowity okres związany z prowadzeniem rozmów z kilkunastoma byłymi młodzieżowymi reprezentantami Anglii w celu przekonania ich do dokonania zmiany kadry narodowej.

Drużyna ze strefy CONCACAF zwietrzyła swoją szansę na zajęcie w kontynentalnych eliminacjach miejsca uprawniającego ją do startu w nadchodzących Mistrzostwach Świata w 2022 roku za sprawą ściągnięcia do reprezentacji „Reggae Boyz” kilkunastu solidnych piłkarzy posiadających jamajskie korzenie lub dysponujących paszportem tego kraju.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu poczynili w tym kierunku już konkretne działania i mieli nakłonić do zmian barw narodowych Michaila Antonio z West Hamu United.

Jak się okazuje nie jest on jedynym celem wysłanników tamtejszego związku piłkarskiego, którzy odbyli bardzo owocne rozmowy na temat wzmocnienia swojej kadry z takimi piłkarzami jak Ivan Toney z Brentfordu, Nathan Redmond z Southampton, Andre Gray z Watfordu, Demarai Gray z Bayeru Leverkusen, Mason Holgate z Evertonu, Liam Moore z Reading, Isaac Hayden z Newcastle United czy Kemar Roofe z Rangersów.

Prezes Jamajskiej Federacji Piłkarskiej, Michael Ricketts, potwierdził w rozmowie ze stacją SportsMax, że wymienieni wyżej gracze posiadają już stosowny dokument uprawniający ich do występowania w zespole „Reggae Boyz” lub są w trakcie jego uzyskiwania.

Większość z nich nie ma żadnych szans na to, aby zaistnieć w seniorskiej reprezentacji Anglii i dlatego wyraziła ewentualną gotowość do dołączenia do kadry ekipy ze strefy CONCACAF na eliminacje Mistrzostw Świata w 2022 roku, które mają ruszyć w czerwcu.

Do tego czasu niektórzy z wyżej wymienionych panów dają sobie jeszcze czas na to, aby otrzymać powołanie do drużyny prowadzonej przez Garetha Southgate'a.

Nieco dłużej z podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej gry dla Jamajki lub Anglii wstrzymuje się między innymi Max Aarons z Norwich City, który także znajduje się na celowniku przedstawicieli zespołu „Reggae Boyz”. On jednak wciąż ma nadzieję na to, że w niedalekiej przyszłości może stanowić dość ważny punkt kadry „Synów Albionu”, dlatego na razie nie złożył wniosku o uzyskanie paszportu kraju z obszaru Morza Karaibskiego.

Na chwilę obecną najbardziej wartościowym oraz rozpoznawanym reprezentantem Jamajki jest Leon Bailey z Bayeru Leverkusen, który może liczyć na wsparcie takich graczy jak Michael Hector (Fulham), Kemar Lawrence (Anderlecht), Bobby Reid (Fulham) i Daniel Johnson (Preston North End).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową Serie A: 57 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami Serie A: 57 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami Richarlison nastawiony na odejście z Evertonu. Możliwy hit transferowy Richarlison nastawiony na odejście z Evertonu. Możliwy hit transferowy Kylian Mbappé ma najpierw poinformować o odejściu z PSG bez podawania nazwy nowego klubu Kylian Mbappé ma najpierw poinformować o odejściu z PSG bez podawania nazwy nowego klubu Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów. Aż 39 nazwisk! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów. Aż 39 nazwisk! [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy