Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii

Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii fot. Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SportsMax | Daily Mail

Przedstawiciele Jamajskiej Federacji Piłkarskiej mają za sobą niezwykle pracowity okres związany z prowadzeniem rozmów z kilkunastoma byłymi młodzieżowymi reprezentantami Anglii w celu przekonania ich do dokonania zmiany kadry narodowej.

Drużyna ze strefy CONCACAF zwietrzyła swoją szansę na zajęcie w kontynentalnych eliminacjach miejsca uprawniającego ją do startu w nadchodzących Mistrzostwach Świata w 2022 roku za sprawą ściągnięcia do reprezentacji „Reggae Boyz” kilkunastu solidnych piłkarzy posiadających jamajskie korzenie lub dysponujących paszportem tego kraju.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu poczynili w tym kierunku już konkretne działania i mieli nakłonić do zmian barw narodowych Michaila Antonio z West Hamu United.

Jak się okazuje nie jest on jedynym celem wysłanników tamtejszego związku piłkarskiego, którzy odbyli bardzo owocne rozmowy na temat wzmocnienia swojej kadry z takimi piłkarzami jak Ivan Toney z Brentfordu, Nathan Redmond z Southampton, Andre Gray z Watfordu, Demarai Gray z Bayeru Leverkusen, Mason Holgate z Evertonu, Liam Moore z Reading, Isaac Hayden z Newcastle United czy Kemar Roofe z Rangersów.

Prezes Jamajskiej Federacji Piłkarskiej, Michael Ricketts, potwierdził w rozmowie ze stacją SportsMax, że wymienieni wyżej gracze posiadają już stosowny dokument uprawniający ich do występowania w zespole „Reggae Boyz” lub są w trakcie jego uzyskiwania.

Większość z nich nie ma żadnych szans na to, aby zaistnieć w seniorskiej reprezentacji Anglii i dlatego wyraziła ewentualną gotowość do dołączenia do kadry ekipy ze strefy CONCACAF na eliminacje Mistrzostw Świata w 2022 roku, które mają ruszyć w czerwcu.

Do tego czasu niektórzy z wyżej wymienionych panów dają sobie jeszcze czas na to, aby otrzymać powołanie do drużyny prowadzonej przez Garetha Southgate'a.

Nieco dłużej z podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej gry dla Jamajki lub Anglii wstrzymuje się między innymi Max Aarons z Norwich City, który także znajduje się na celowniku przedstawicieli zespołu „Reggae Boyz”. On jednak wciąż ma nadzieję na to, że w niedalekiej przyszłości może stanowić dość ważny punkt kadry „Synów Albionu”, dlatego na razie nie złożył wniosku o uzyskanie paszportu kraju z obszaru Morza Karaibskiego.

Na chwilę obecną najbardziej wartościowym oraz rozpoznawanym reprezentantem Jamajki jest Leon Bailey z Bayeru Leverkusen, który może liczyć na wsparcie takich graczy jak Michael Hector (Fulham), Kemar Lawrence (Anderlecht), Bobby Reid (Fulham) i Daniel Johnson (Preston North End).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy