James Rodríguez na radarze legendarnego klubu

2024-05-14 22:22:10; Aktualizacja: 2 miesiące temu
James Rodríguez na radarze legendarnego klubu Fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Hugo Balassone [Radio La Red | TyC Sports]

James Rodríguez wzbudził zainteresowanie Boca Juniors – przekazał Hugo Balassone, reporter TyC Sports i Radio La Red.

Kariera jednego z najpopularniejszych kolumbijskich piłkarzy ostatnich lat mocno wyhamowała. Po udanym wypożyczeniu do Bayernu Monachium z Realu Madryt w latach 2017-2019 zaliczył drastyczną tendencję spadkową. Nie potrafił się zbytnio zaaklimatyzować w innych krajach i udźwignąć roli lidera, przebywając w Evertonie, katarskim Al-Rayyan czy Olympiakosie.

Po rozwiązaniu umowy z greckim gigantem w lipcu poprzedniego roku ofensywny pomocnik załapał się na ofertę przedstawioną przez São Paulo. Przygoda w Brazylii także nie przebiega aż tak pomyślnie ze względu na urazy, ale także nieścisłości na tle dyscyplinarnym.

Wkrótce może się okazać, że dwukrotny zdobywca Pucharu Europy grubo po ponad dekadzie wróci do Argentyny.

Według wspomnianego źródła 32-latek znajduje się w orbicie zainteresowań Boca Juniors, gdzie obecnie występują tacy doświadczeni piłkarze europejskiego formatu, jak Edinson Cavani, Sergio Romero czy Marcos Rojo.

Tak się składa, że ekipa z Buenos Aires ma duże zapotrzebowanie na boiskową „dziesiątkę”, która wsparłaby drużynę w walce nie tylko w ekstraklasie, ale również w Copa Sudamericana.

Przez wzgląd na chwiejne relacje z obecnym pracodawcą nie można wykluczyć rozwiązania umowy za obopólnym porozumieniem, o ile oczywiście Rodríguez w ogóle skusi się na przenosiny w południowym kierunku.

Przed rozpoczęciem przygody na Starym Kontynencie, dokładniej w FC Porto, zawodnik dał się poznać jako wielki talent w CA Banfield.