Jan Bednarek szykuje się do odejścia z Southampton. Jest wycena!

Jan Bednarek szykuje się do odejścia z Southampton. Jest wycena! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Okno Transferowe]

Jan Bednarek nosi się z zamiarem zmiany barw, o czym poinformował Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe”. Zainteresowanie nim przejawia AS Roma.

Jan Bednarek ma wprawdzie ważny kontrakt z Southampton do 30 czerwca 2025 roku, ale coraz częściej mówi się o nim w kontekście zmiany barw. Sam zawodnik chce bowiem zmienić otoczenie i być może wyląduje na Półwyspie Apenińskim.

Od dłuższego czasu mówi się zresztą o 26-latku w kontekście takich ekip, jak między innymi Inter Mediolan oraz Napoli. Okazuje się jednak, że teraz do gry włączył się kolejny mocny konkurent, czyli AS Roma.

Triumfator poprzedniej edycji Ligi Konferencji Europy szuka nowych twarzy, a José Mourinho chce zasilić formację defensywną i pozyskanie reprezentanta Polski wydaje się dla niego intrygującym rozwiązaniem.

Co na to obecny pracodawca Bednarka? Okazuje się, że Southampton jest przygotowane na odejście byłego zawodnika Lecha Poznań i zdążyło nawet sprowadzić potencjalnego następcę. W buty Polaka postara się wejść Armel Bella-Kotchap, za którego zapłacono dziesięć milionów euro.

A jak „Święci” wyceniają 26-latka? Według Tomasza Włodarczyka trzeba mieć przygotowane 15 milionów euro.

Środkowy obrońca rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 33 mecze, a jego dorobek to cztery bramki.

Dobór nowego klubu jest niewątpliwie dla Bednarka bardzo istotny, bo przecież na przełomie listopada i grudnia odbędą się Mistrzostwa Świata, a w tym momencie ciężko wyobrazić sobie zespół Czesława Michniewicza bez tego zawodnika. Musi więc wybrać mądrze, by grać regularnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy