Jan Faberski na celowniku Ajaksu Amsterdam

Jan Faberski na celowniku Ajaksu Amsterdam fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk I Meczyki.pl

Ajax Amsterdam spogląda w kierunku Jana Faberskiego z Jagiellonii Białystok - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Faberski ma dopiero 15 lat. W tym sezonie uchodzący za duży talent pomocnik rozegrał sześć meczów w Centralnej Lidze Juniorów. Zimą nowy trener pierwszego zespołu Jagiellonii Piotr Nowak postanowił zabrać go na zgrupowanie w Turcji. We wtorek młody zawodnik wystąpił w sparingu „Jagi” z BFC Siófok (3:0).

Niewykluczone, że już niebawem Faberski uda się do Holandii. Pomocnikiem interesuje się Ajax i w grę wchodzi transfer po zakończeniu tego sezonu.

Amsterdamczycy doskonale znają Faberskiego. Obserwują go bowiem od dawna. W przeszłości 15-latek przebywał nawet na testach w Ajaksie. Oceniono go pozytywnie, ale do tej pory po prostu kontynuował szkolenie w ojczyźnie.

- W Jagiellonii jest coraz wyższy poziom. Moim zdaniem trenerzy pracujący w akademii są na europejskim poziomie. Panuje tutaj odmienna mentalność niż w innych polskich klubach. Cieszę się, że mogę tu być. Kogo podpatruję i na kim się wzoruję? Przede wszystkim Leo Messi. Cenię jego drybling, obserwację gry. Ponadto Frenkie de Jong. Do tego grona dorzuciłbym Neymara. (…) Moim celem jest to, żeby wspinać się po kolejnych szczeblach, rozwijać się. Przede wszystkim chcę być szczęśliwy dzięki temu co robię oraz realizować swoje marzenia - przyznał jakiś czas temu Faberski w rozmowie ze stroną internetową Jagiellonii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy