Jan Urban mocno o debiucie Lukasa Podolskiego. „Nie da się oszukać organizmu”

Jan Urban mocno o debiucie Lukasa Podolskiego. „Nie da się oszukać organizmu” fot. Górnik Zabrze
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Lukas Podolski wystąpił w pierwszej połowie przegranego spotkaniu towarzyskiego Górnika Zabrze z Banikiem Ostrowa (1:3). Po jego zakończeniu na temat gry byłego reprezentanta Niemiec wypowiedział się Jan Urban.

Doświadczony napastnik spełnił wielokrotnie składaną obietnicę i tego lata w końcu dołączył do Górnika Zabrze.

36-letni zawodnik ma już za sobą załatwione wszystkie formalności kontraktowe, oficjalną prezentacją i po sobotnim wieczorze także pierwszy rozegrany mecz w nowych barwach.

Lukas Podolski otrzymał od trenera Jana Urbana szansę do pokazania się kibicom w koszulce ekipy z województwa śląskiego w spotkaniu sparingowym przeciwko Banikowi Ostrawa.

Były reprezentant Niemiec rozegrał tylko pierwszą połowę i nie zaprezentował się w niej rewelacyjnie, co ma naturalnie związek ze sporymi zaległościami piłkarza, który już po podpisaniu umowy z Górnikiem podkreślał wielokrotnie, że będzie potrzebował kilku tygodni, aby dojść do właściwej formy fizycznej.

Ten stan rzecz na konferencji po meczu z czeskim zespołem potwierdził szkoleniowiec klubu z Zabrza.

- Lukas Podolski nie jest jeszcze w pełni przygotowany do rywalizacji. To, w jaki sposób gospodaruje siłami i ile widzi na boisku, sprawia, że pewnych braków aż tak nie widać. Lukas na pewno nam pomoże, widać to już na treningach. Na małym boisku jest kozakiem, ale gdy mamy pracę fizyczną, to cierpi. On jest tego świadomy. Od razu mówił, że potrzebuje czasu, aby się przygotować. Nie da się oszukać organizmu. Podolski jest zbyt doświadczonym zawodnikiem, żeby oszukiwać siebie i mnie. Zna swoje możliwości, a musimy być cierpliwi - powiedział Urban.

Ekipa z województwa śląskiego rozpocznie nowy sezon od wyjazdowej potyczki z Pogonią Szczecin już 25 lipca o godzinie 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy