Jan Urban zauważony na meczu Ekstraklasy
2025-07-27 20:56:55; Aktualizacja: 12 godzin temu
W niedzielny wieczór selekcjoner reprezentacji Polski Jan Urban zjawił się na trybunach Exbud Areny, by obejrzeć spotkanie pomiędzy Koroną Kielce a Legią Warszawa. Kogo może obserwować?
W poprzednim sezonie Urban pełnił funkcję szkoleniowca Górnika Zabrze. Przy Roosevelta pracował do połowy kwietnia. To właśnie wtedy, na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek, zarząd klubu zadecydował o bezzwłocznym zakończeniu współpracy.
63-latek nie wykazywał pośpiechu w poszukiwaniu nowego wyzwania. Tymczasem po czerwcowych meczach eliminacyjnych reprezentacji Polski pojawił się wakat na stanowisku selekcjonera seniorskiej kadry, z którym szybko został połączony. Finalnie niespełna dwa tygodnie temu Polski Związek Piłki Nożnej powierzył w ręce Urbana obowiązki opiekuna seniorskiej kadry narodowej.
Od tego czasu może on zacząć powoli myśleć o powołaniach na wrześniowe spotkania z Holandią oraz Finlandią. W tym celu podróżuje po różnych stadionach, a w niedzielny wieczór zagościł na trybunach Exbud Areny, skąd ogląda pojedynek między Koroną Kielce a Legią Warszawa.Popularne
W obu zespołach występują gracze z polskimi paszportami - także ci, którzy mieli już wcześniej okazję zakładać koszulkę z orłem na piersi. Kto mógł zatem znaleźć się pod obserwacją selekcjonera?
Kandydatem wydaje się Paweł Wszołek. 33-latek rozpoczął to starcie w wyjściowej jedenastce, a jego obecna dyspozycja sprawia, że w niedalekiej przyszłości mógłby on potencjalnie powiększyć swój dorobek z gry w reprezentacji Polski, który zatrzymał się na czternastu meczach.
Na ławce rezerwowych zasieli natomiast Bartosz Kapustka czy Jan Ziółkowski. Obaj są ważnymi piłkarzami stołecznej drużyny i jeśli tylko prezentują odpowiednią formę, również mogą aspirować do występów w biało-czerwonych barwach.