Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie!

Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Flisak Złotoria | Gazeta Pomorska

Dawid Janczyk będzie w najbliższym czasie testowany przez sztab szkoleniowy Flisaka Złotoria.

Klub z kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej poinformował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, że tuż przed upływem połowy grudnia na testach w ich zespole pojawi się były członek polskiej kadry U-18, U-19, U-20 i U-21 oraz dorosłej reprezentacji naszego kraju.

Drużyna nie podała więcej informacji na ten temat, ale „Gazeta Pomorska” szybko rozszyfrowała tajemniczego zawodnika i przekazała, że jest nim Dawid Janczyk.

Dla doświadczonego napastnika oznacza to podjęcie kolejnej walki związanej z powrotem do gry w piłkę nożną, którą już kilkukrotnie przegrywał ze względu na problemy z alkoholem.

Ostatni raz 32-letni zawodnik próbował zerwać z nałogiem w Niemczech, gdzie związał się z FC Blaubeuren. Były snajper takich ekip jak Sandecja Nowy Sącz, Legia Warszawa, Korona Kielce, Lokeren, CSKA Moskwa czy Piast Gliwice wytrzymał w klubie z dziewiątej klasy rozgrywkowej zaledwie dwa miesiące i po rozegraniu kilku spotkań rozwiązał swój kontrakt za porozumieniem stron.

Janczyk uchodził w przeszłości za bardzo utalentowanego piłkarza i błysnął wysoką formą na Mistrzostwach Świata U-20, co umożliwiło mu przeprowadzką do wspomnianej wyżej rosyjskiej drużyny przed startem sezonu 2007/2008. Od tego czasu jego kariera zaczęła stopniowo wyhamowywać i w efekcie znalazł się w trudnej dla siebie sytuacji.

Flisak Złotoria zakończył już swoje zmagania w rundzie jesiennej i plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli. Jeżeli 32-latek zrobi dobre wrażenie na testach i wytrwa w ekipie spod Torunia do marca, to wówczas powinien w niej zadebiutować w starciu przeciwko Polonii Bydgoszcz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy