Japończycy chcą wrócić do gry w maju

Japończycy chcą wrócić do gry w maju
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Japan Times

Japońscy działacze piłkarscy na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej poinformowali o chęci powrotu do regularnych meczów ligowych.

Trzecioligowcy mają wrócić na boiska 25 kwietnia, drugoligowcy - tydzień później, a piłkarzy J1 League w akcji możemy spodziewać się od 9 maja. Pierwotnie data powrotu wyznaczona była na 3 kwietnia, co jednak jest niemożliwe.

Jednocześnie nawet w maju wszystko ma odbywać się zgodnie z obecnymi normami bezpieczeństwa. Jeśli kibice zostaną wpuszczeni na trybuny, liczba dostępnych miejsc zostanie pomniejszona przynajmniej o połowę w stosunku do pojemności stadionów.

Jeśli plan uda się zrealizować, Japończycy będą jednymi z pierwszych w kwestii wznawiania rozgrywek piłkarskich. W maju może dojść również do startu Chinese Super League, jednak na razie brak tu konkretniejszych informacji.

Japonia tymczasem przygotowuje się do nowej fali zachorowań. Do tej pory zanotowano 1313 przypadków zakażenia koronawirusem i 45 zgonów. Do tego można doliczyć 712 przypadków i 10 zgonów ze statku Diamond Princess zacumowanego niedaleko Tokio w lutym.

Władze nie wykluczają wprowadzenia w najbliższych dniach stanu wyjątkowego.

Więcej na temat: Japonia Koronawirus

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy