Japończycy chcą wrócić do gry w maju

Japończycy chcą wrócić do gry w maju
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Japan Times

Japońscy działacze piłkarscy na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej poinformowali o chęci powrotu do regularnych meczów ligowych.

Trzecioligowcy mają wrócić na boiska 25 kwietnia, drugoligowcy - tydzień później, a piłkarzy J1 League w akcji możemy spodziewać się od 9 maja. Pierwotnie data powrotu wyznaczona była na 3 kwietnia, co jednak jest niemożliwe.

Jednocześnie nawet w maju wszystko ma odbywać się zgodnie z obecnymi normami bezpieczeństwa. Jeśli kibice zostaną wpuszczeni na trybuny, liczba dostępnych miejsc zostanie pomniejszona przynajmniej o połowę w stosunku do pojemności stadionów.

Jeśli plan uda się zrealizować, Japończycy będą jednymi z pierwszych w kwestii wznawiania rozgrywek piłkarskich. W maju może dojść również do startu Chinese Super League, jednak na razie brak tu konkretniejszych informacji.

Japonia tymczasem przygotowuje się do nowej fali zachorowań. Do tej pory zanotowano 1313 przypadków zakażenia koronawirusem i 45 zgonów. Do tego można doliczyć 712 przypadków i 10 zgonów ze statku Diamond Princess zacumowanego niedaleko Tokio w lutym.

Władze nie wykluczają wprowadzenia w najbliższych dniach stanu wyjątkowego.

Więcej na temat: Japonia Koronawirus

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy