Jarosław Jach prawdopodobnie znowu zagra w Ekstraklasie

Jarosław Jach prawdopodobnie znowu zagra w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Jarosław Jach jest blisko ponownego dołączenia do Rakowa Częstochowa - pisze „Przegląd Sportowy”.

26-letni środkowy obrońca grał już w Rakowie w poprzednim sezonie, będąc wypożyczonym do niego z Crystal Palace. W tym czasie uzbierał 27 meczów w koszulce częstochowskiej ekipy, notując dwa trafienia.

Jach wrócił po tym do Anglii i w końcu zadebiutował w pierwszym zespole „Orłów”, pojawiając się na boisku w spotkaniu Pucharu Ligi z Bournemouth. Na tym jednak się skończyło i władze Crystal Palace wypożyczyły go do Fortuny Sittard. W Holandii Polak zaliczył na razie trzy występy. Ostatni - pod koniec listopada.

Jak pisze „Przegląd Sportowy” (wcześniej o powrocie Jacha informował profil Częstochowski Raków), możliwych jest kilka scenariuszy, w tym skrócenie wypożyczenia Polaka do Holandii, rozwiązanie umowy z Crystal Palace i podpisanie jej z Rakowem. Pod uwagę brane jest też półroczne wypożyczenie do Rakowa i związanie się z nim nowym kontraktem latem. Porozumienie między Polakiem a „Orłami” wygasa bowiem 30 czerwca.

Jach może zostać zgłoszony do rozgrywek w trzecim kraju w jednym sezonie ze względu na zmianę przepisów FIFA. To efekt pandemii koronawirusa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy