Jarosław Niezgoda ponownie w Ekstraklasie?! „Uczciwie powiem”

2024-05-09 11:01:53; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Jarosław Niezgoda ponownie w Ekstraklasie?! „Uczciwie powiem” Fot. USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Piotr Janas [Twitter]

Jarosław Niezgoda był ostatnio łączony z powrotem do Ekstraklasy, a zainteresowanie nim deklarował rzekomo Śląsk Wrocław. Te spekulacje ucina jednak Jacek Magiera.

Jarosław Niezgoda dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji. Były piłkarz Legii Warszawa pozostaje zatem bez pracy od 31 grudnia 2023 roku po tym, jak wygasła jego umowa z Portland Timbers.

Media łączyły go w tym czasie z różnymi aktywnościami, natomiast sam piłkarz jeszcze kilka tygodni temu deklarował chęć powrotu do MLS, o czym mówił na antenie Canal+ Sport.

- Jakieś zapytania z Ekstraklasy były, ale ja nie chcę za wiele ujawniać. Na razie czekam i zobaczymy, co się wydarzy. Nie będę ukrywał, że dobrze mi się tam żyło i grało w Stanach Zjednoczonych. Więc nie mówię, że to w pełni zakończona przygoda. Jakiś niedosyt z tym związany na pewno pozostał - stwierdził wtedy.

Prawdopodobnie nie otrzymał do tej pory żadnej lukratywnej oferty, bo ostatnio najwięcej mówi się o jego powrocie do Ekstraklasy. Zainteresowanie nim miały deklarować Śląsk Wrocław oraz Górnik Zabrze.

Teraz do sprawy odniósł się trener tych pierwszych, Jacek Magiera. Jak wyznał, nie ma tematu przenosin Niezgody do drugiej drużyny rozgrywek.

- Jarek Niezgoda? Nie rozmawiałem z nim od 5-6 lat. Może ze 2-3 lata temu wysłałem mu życzenia na święta. Nie było tematu przyjścia do Śląska - stwierdził, cytowany przez Piotra Janasa szkoleniowiec.

Napastnik w swojej karierze grał też dla Ruchu Chorzów, Wisły Puławy oraz wspomnianego Portland Timbers i Legii Warszawa. Na swoim koncie ma ponad 70 występów w MLS, a w nich 19 bramek.