Jasper Cillessen o krok od powrotu do LaLigi

2024-06-17 11:19:48; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jasper Cillessen o krok od powrotu do LaLigi Fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: De Telegraaf

Po dwóch latach spędzonych na rodzimych boiskach Jasper Cillessen zanotuje letnią przeprowadzkę. Doświadczony bramkarz trafi do hiszpańskiego UD Las Palmas - informuje „De Telegraaf”.

Nie jest tajemnicą, że Jasper Cillessen swoje najlepsze lata ma już za sobą. Wciąż jednak prezentuje on solidny poziom, co udokumentował ostatnimi występami w NEC Nijmegen, do którego dwa lata temu trafił z Valencii. Był to transfer typowo sentymentalny, bowiem 35-latek swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w tym klubie.

Cillessen w minionej kampanii na boiskach holenderskiej ekstraklasy rozegrał łącznie 33 spotkania. Był kluczowym elementem układanki trenera Rogiera Meijera, który stawiał na niego praktycznie w każdym starciu. Drużyna z Nijmegen zajęła na koniec szóstą lokatę w tabeli. Dotarła również do finału krajowego pucharu, lecz w nim musiała uznać wyższość Feyenoordu.

Mogłoby się wydawać, że holenderski golkiper zakotwiczy w swoim macierzystym klubie już do końca kariery. Nic bardziej mylnego, ponieważ według najświeższych doniesień, którymi podzielił się „De Telegraaf”, Cillessen podczas letniego okna transferowego zanotuje gorącą przeprowadzkę. Gorącą w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jak informuje powyższe źródło, 65-krotny reprezentant Holandii zostanie zawodnikiem UD Las Palmas. Już w poniedziałek poleci on na Gran Canarię, by następnie przejść obligatoryjne testy medyczne. Gdy te wypadną pozytywnie, to podpisze dwuletni kontrakt.

Nowa drużyna Cillessena w ubiegłym sezonie zajęła szesnastą lokatę w tabeli LaLigi. Dzięki niej „Los Amarillos” mogli cieszyć się z utrzymania. Oznacza to, że 35-letni bramkarz powróci do hiszpańskiej ekstraklasy, w której grał już kiedyś jako piłkarz Valencii oraz FC Barcelony. Łącznie na jej boiskach uzbierał 56 występów.