Javi Martínez odchodzi z Bayernu Monachium. Zostanie bohaterem hitowej przeprowadzki do Hiszpanii?!

Javi Martínez odchodzi z Bayernu Monachium. Zostanie bohaterem hitowej przeprowadzki do Hiszpanii?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kicker | Mundo Deportivo

Bayern Monachium nie wiąże przyszłości z Javim Martínezem, co niespodziewanie może wykorzystać FC Barcelona.

18-krotny reprezentant Hiszpanii w poprzednich latach znajdował się już na radarze katalońskiego klubu i choć nigdy nie wykonano kluczowego kroku, nie oznacza to, że defensywny pomocnik nie spełniał wymagań dyrekcji. Do tej pory doświadczony gracz cieszył się ogromnym zaufaniem kolejnych trenerów Bayernu Monachium, którzy nawet nie chcieli słyszeć o jego sprzedaży.

Teraz „Kicker” donosi, że w obliczu wygasającej już 30 czerwca 2021 roku, aktualny mistrz Niemiec podjął decyzję o zakończeniu współpracy Javim Martínezem podczas najbliższego okna transferowego. W ten sposób „Gwiazda Południa” chce wykorzystać ostatnią szansę na większy zarobek z tytułu odejścia trzeciego najdroższego gracza w historii klubu z Allianz Areny.

Jak zauważa z kolei „Mundo Deportivo”, to może przyciągnąć ekipy pokroju Getafe czy Athletic Club, ale i zdecydowanie większe kluby, w tym wspomnianą Barcelonę.

Katalończycy w tej chwili znajdują się w niezbyt komfortowej sytuacji, jeśli chodzi o finanse, a opcję angażu Hiszpana z międzynarodowym doświadczeniem należy traktować w kategorii okazji. W efekcie niewykluczone, że koniec końców „Blaugrana” dopnie swego, a 31-latek, który może pokryć pozycje defensywnego pomocnika i stopera, zawita na Camp Nou.

Martínez w obecnym sezonie wystąpił w 18 spotkania, a jego łączony dorobek to 232 występy, 13 goli i dziewięć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy