Jawo pierwszym zimowym wzmocnieniem Legii? Agent piłkarza: Jego kontrakt wygasa w grudniu? Pierwsze słyszę

Jawo pierwszym zimowym wzmocnieniem Legii? Agent piłkarza: Jego kontrakt wygasa w grudniu? Pierwsze słyszę
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info | Twitter

Na swoim Twitterze Krzysztof Stanowski poinformował o tym, że pierwszym zimowym wzmocnieniem Legii może być Gambijczyk, Amadou Jawo. Zadzwoniliśmy więc do jego agenta, by dowiedzieć się czegoś więcej o tym zawodniku.

Stanowski napisał w czwartek: "Amadou Jawo czeka na decyzję Legii. Był oglądany. 31 grudnia kończy mu się kontrakt. Sam nie wie, czy się spodobał. 12 goli w tamtym sezonie".
 
Jedną z podawanych przez Stanowskiego informacji w wątpliwość podaje agent piłkarza, Jonas Svensson.
 
- Jego kontrakt wygasa w grudniu? Pierwsze słyszę. Amadou jest związany z Elfsborgiem kontraktem aż do czerwca 2014 roku, także jeśli ktokolwiek będzie chciał go pozyskać już zimą, będzie musiał się liczyć z pewnym wydatkiem związanym z tym transferem - twierdzi Szwed reprezentujący interesy zawodnika.
 
Spytaliśmy także o to, dlaczego napastnik miałby spełnić oczekiwania, jakie wiązałby z nim warszawski klub, szukający napastnika, mimo że dopiero w tym roku zdobył w lidze więcej niż pięć bramek w jednym sezonie. 
 
- W Djurgaardens szło mu w tym roku świetnie, strzelił dwanaście goli, ale tez był ważnym elementem zespołu. A nie zawsze tak to wyglądało. W Elfsborgu, z którego był wypożyczony, miał ogromną konkurencję i nie zawsze udawało mu się grać - twierdzi Svensson.
 
- Jaki to typ zawodnika? Silny, mimo tego, że nie jest jakimś olbrzymem, to bardzo mocno stoi na nogach, jest przy tym całkiem szybki i niesamowicie pracowity. Może grać zarówno na "dziewiątce", jak i na "dziesiątce", bo jest zawodnikiem wszechstronnym, którego wszędzie pełno.
 
Jeśli chodzi o komunikację z kolegami z drużyny, urodzony w Banjul w Gambii Jawo mówi płynnie po szwedzku, ale i po angielsku.
 
- Przeniósł się do Szwecji mając jakieś siedem czy osiem lat, dlatego miał wiele czasu, by przyswoić sobie te dwa języki.
 
Spytany o zainteresowanie Legii, agent odpowiadał wymijająco. - Wiele klubów z Allsvenskan jest nim zainteresowanych, więc nie wiem, czy trafi akurat do Warszawy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy