Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Europie zdecydował. Transfer Lafonta!

Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Europie zdecydował. Transfer Lafonta! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Alban Lafont lada moment zmieni klubowe barwy.

Zaledwie 19-letni bramkarz Toulouse od pewnego czasu uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w Europie (TUTAJ ranking stworzony przez CIES Football Observatory). Tylko w ostatnim czasie łączyło się go z przenosinami m.in. do Arsenalu, Napoli oraz Romy. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowym zespołem reprezentanta Francji U-20 będzie Fiorentina.

Zdaniem Di Marzio „Viola” zapłaci za młodego bramkarza 8,5 miliona euro. Sam Lafont zwiąże się z kolei z włoską drużyną kontraktem do 30 czerwca 2023 roku.

19-latek trafił do Toulouse w 2014 roku i szybko zadebiutował w pierwszym zespole „Le Téfécé”. W sumie rozegrał już w jego barwach 106 spotkań. W minionym sezonie Ligue 1 nie opuścił on ani jednej kolejki, notując 12 czystych kont w 38 występach.

Jego transfer do Fiorentiny mocno komplikuje sytuację we włoskiej ekipie Bartłomieja Drągowskiego. Polak, który w minionym sezonie zaliczył trzy występy w Serie A, nie powinien jednak narzekać na brak zainteresowania.

Dodajmy, że w sumie ma on na koncie sześć spotkań w barwach „Violi”.  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy