Jedenastka rozczarowań Serie A. Najgorsze transfery ostatnich dwóch lat [LGdS]

Jedenastka rozczarowań Serie A. Najgorsze transfery ostatnich dwóch lat [LGdS] fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przygotowali zestawienie przedstawiające jedenastkę złożoną z piłkarzy, którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei po przybyciu lub zmianie klubu w Serie A.

Wspomniane źródło wzięło pod uwagę okres od lipca 2018 roku i od tego momentu przyjrzało się poczynaniom wszystkich zawodników sprowadzonych do zespołów występujących we włoskiej elicie.

W poniższej jedenastce piłkarzem z najdłuższym stażem w jednej drużynie, a co za tym idzie stanowiącym największe rozczarowanie, jest Javier Pastore. AS Roma wydała blisko 25 milionów euro na argentyńskiego pomocnika i głęboko wierzyła w to, że 30-latek stanie się wartościową postacią w środku pola rzymskiego klubu. Doświadczony graczy w przeciągu dwóch sezon zanotował jedynie 30 występów w barwach „Giallorossich” i nie wyróżnił się w nich niczym szczególnym. Podobnie jak sprowadzony rok później Leonardo Spinazzola.

Najmniej korzystniej z poniższej jedenastki wypada Napoli, które wydało łącznie 60 milionów euro na pozyskanie Alexa Mereta z Udinese i Hirvinga Lozano z PSV. Obaj panowie w dotychczas rozegranych spotkań nie spełniali pokładanych w nich nadziei i niewykluczone, że drugi z nich szybko pożegna się z Serie A w trakcie nadchodzącego okienka.

Niezadowolenia z zainwestowanych funduszy w nowych graczy nie mogą także ukryć właściciele Lazio, Torino oraz Milanu. Co prawda ci drudzy odłożyli zakup Simone Verdiego w czasie, ale po zakończeniu trwających rozgrywek będą musieli wykupić go za rekordową dla zespołu kwotę opiewająca na 20 milionów euro.

Pozostałe drużyny w zestawieniu, a więc Juventus, Inter Mediolan oraz Genoa, zakontraktowały zawodników po teoretycznie najniższych kosztach, bo na zasadzie wolnego transferu lub wypożyczenia i dlatego bez większego żalu mogą się rozstać z Diego Godínem, Antonio Barrecą (wypożyczony z AS Monaco), Adrienem Rabiotem i Alexisem Sánchezem (wypożyczony z Manchester United).

Łączna wartość rynkowa poniższej jedenastki została oszacowana na aż 221 milionów euro.

Największe rozczarowania w Serie A według „La Gazzetta dello Sport”:

Alex Meret (Napoli) - Leonardo Spinazzola (AS Roma), Diego Godín (Inter Mediolan), Denis Vavro (Lazio), Antonio Barreca (Genoa) - Lucas Paquetá (AC Milan), Adrien Rabiot (Juventus), Javier Pastore (AS Roma) - Simone Verdi (Torino), Alexis Sánchez (Inter Mediolan), Hirving Lozano (Napoli).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy