Jednak nie dojdzie do konfrontacji Lionela Messiego z Cristiano Ronaldo?! „Zaszła pewna nieścisłość” [OFICJALNIE]

2023-11-22 09:42:44; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Jednak nie dojdzie do konfrontacji Lionela Messiego z Cristiano Ronaldo?! „Zaszła pewna nieścisłość” [OFICJALNIE] Fot. ssi77 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Inter Miami CF

We wtorek świat obiegły informacje o zaplanowanej meczu towarzyskim między Al-Nassr a Interem Miami, w którym naprzeciw siebie po raz ostatni w karierze stanęliby Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Klub MLS wydał oświadczenie studzące spekulacje.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedź oczekiwanego przez dziesiątki milionów kibiców na świecie spotkania opublikował między innymi Turki Al-Sheikh – od 2018 roku właściciel Almeríi, którego profil na platformie X obserwuje ponad sześć milionów użytkowników.

W zamieszczonym poście 42-latek zawarł grafikę reklamującą wielkie wydarzenie w ramach towarzyskiego turnieju Riyadh Season Cup. Na bliżej nieokreślony dzień lutego obaj piłkarze mieliby zaprezentować swoje umiejętności na jednym boisku.

Wydarzenie sygnowane hasłem „the last dance” zostało jednak podane trochę przedwcześnie, przynajmniej uwzględniając sprostowanie od jednego z klubów.

Te wystosował Inter Miami, określając doniesienia na temat potencjalnego spotkania „nieścisłością”.

„Oświadczenie wydane we wtorek wskazujące na zaplanowany udział Interu Miami w turnieju Riyadh Season Cup to nieścisłość. W wypuszczonym komunikacie zawarto informacje bezpośrednio tyczące się właściciela Jorge Masa. Mas nigdy nie wystosował komentarzy, publicznych lub prywatnych, w odniesieniu do okresu przygotowawczego” – tak brzmi statement „Czapli”.

„Nadal znajdujemy się w fazie konwersacji na temat naszych ustaleń na początek roku 2024 w kwestii przedsezonowego tournée, nie mogąc się doczekać wystawienia na pokaz naszych zawodników. Pierwszy międzynarodowy objazd po kraju zostanie ogłoszony w nadchodzących tygodniach” – czytamy dalej.

W listopadzie ekipa MLS miała rozreklamować się na dwumeczowym pokazie w Chinach. Tournée zostało jednak odwołane po śmierci Li Keqianga, byłego premiera rządu.