Jens Petter Hauge wkracza na wielką scenę. Hitowy transfer wschodzącej gwiazdy z Norwegii na ostatniej prostej

Jens Petter Hauge wkracza na wielką scenę. Hitowy transfer wschodzącej gwiazdy z Norwegii na ostatniej prostej fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Jens Petter Hauge z FK Bodø/Glimt powinien w nadchodzących dniach zasilić szeregi Milanu - uważa Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Rossonerich” przyglądali się od pewnego czasu poczynaniom utalentowanego skrzydłowego i po bezpośrednim starciu z jego drużyną w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy podjęli decyzję o przejściu do konkretnych działań zmierzających do nawiązania współpracy z 20-latkiem, który we wspomnianym spotkaniu zdobył bramkę oraz zanotował asystę.

Sam piłkarz zdawał sobie doskonale sprawę z faktu, że jest uważnie obserwowany przez wysłanników ekipy z San Siro, dlatego bardzo szybko odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości kontynuowania swojej przygody z futbolem w utytułowanym włoskim klubie.

Fabrizio Romano uważa, że Jens Petter Hauge osiągnął w ekspresowym tempie pełne porozumienie Milanem i ustalił z nim warunki indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku i gwarantować mu zarobki wynoszące minimum milion euro na sezon.

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że „Rossoneri” dogrywają ostatnie szczegóły transferu młodzieżowego reprezentanta Norwegii, który wbrew wcześniejszym sugestiom ma już teraz zostać pełnoprawnym zawodnikiem ekipy z San Siro.

Nieoficjalnie mówi się, że Bodø/Glimt zarobi pięć milionów euro na odejściu swojej największej gwiazdy i tym samym ustanowi nowy rekord sprzedażowy. Ten na chwilę obecną należy jeszcze do Hakona Evjena, który zimą przeniósł się do AZ za 2,5 miliona euro.

Lewoskrzydłowy jest wychowankiem aktualnego lidera norweskich rozgrywek. Do tej pory zanotował w jego barwach 116 występów i strzelił w nich 38 bramek oraz zaliczył 30 asyst. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że 17 trafień i 10 otwierających podań to efekt jego gry w trwającym sezonie, w którym rozegrał 20 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy