Jergé Hoefdraad został postrzelony w trakcie awantury. Holenderski piłkarz w stanie krytycznym

Jergé Hoefdraad został postrzelony w trakcie awantury. Holenderski piłkarz w stanie krytycznym
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: De Telegraaf

Jergé Hoefdraad został raniony w strzelaninie w niedzielny poranek - poinformował „De Telegraaf“.

Mężczyzna, który został postrzelony podczas incydentu w Amsterdamie w niedzielę rano to Jergé Hoefdraad. 35-letni były zawodowy piłkarz był w stanie krytycznym po strzelaninie i został przewieziony do szpitala. W nocy z soboty na niedzielę przebywał na przyjęciu w budynku gospodarczym przy Stekkenbergweg, gdzie oddano w jego kierunku strzał około godziny 6 rano.

Oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo o tym, co dokładnie się stało, ale według gazety, Hoefdraad chciał powstrzymać awanturę.

„Jeden z awanturników najwyraźniej poczuł się tak zagrożony, że wyciągnął broń i strzelił do Hoefdraada“ - donoszą holenderscy dziennikarze.

Policja poszukuje teraz zbiegłego strzelca, choć nie podała jeszcze jego rysopisu. Funkcjonariusze poszukują również świadków lub osób, które mogą posiadać nagrania sytuacji.

- W tym czasie było tam dużo ludzi, więc mogli być inni, którzy coś widzieli, a nawet sfilmowali. Szukamy tych nagrań - mówi rzecznik policji, który nie chce potwierdzić tożsamości ofiary.

Rzecznik informuje jednak, że detektywi rozmawiali już w niedzielę z kilkoma potencjalnymi świadkami. Zdaniem dziennikarzy Hoefdraad przeszedł w szpitalu „bardzo skomplikowaną operację“. Rzecznik amsterdamskiej policji określa jego sytuację jako „niezmiennie krytyczną“.

Hoefdraad grał w latach 1996-2004 w młodzieżowej drużynie Ajaksu. Następnie przeniósł się do RKC Waalwijk i zadebiutował w tym klubie w 2007 roku. Grał również dla Almere City, SC Telstar i SC Cambuur. W swojej karierze Hoefdraad rozegrał 153 oficjalne mecze dla Almere, 61 dla Telstar i 50 dla Cambuur, w tym osiem w Eredivisie. Następnie zrobił sobie przerwę i w kolejnym sezonie miał rozpocząć grę w amatorskim klubie De Volewijckers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy