Jest decyzja w sprawie przerwanego meczu Ajax - Feyenoord [OFICJALNIE]

Jest decyzja w sprawie przerwanego meczu Ajax - Feyenoord [OFICJALNIE] fot. Twitter
Źródło: KNVB

Przerwany w niedzielę mecz Eredivisie, w którym Ajax mierzył się z Feyenoordem, zostanie dokończony w środę - przekazała holenderska federacja piłkarska.

Feyenoord udanie rozpoczął mecz szóstej kolejki Eredivisie i już po 37 minutach prowadził z Ajaksem 3:0 po bramkach Santiago Giméneza (dublet) oraz Igora Paixão. Kibicom amsterdamskiego zespołu nie przypadło to do gustu i przed przerwą zaczęli rzucać środki pirotechniczne na murawę - w pobliże bramki strzeżonej przez golkipera ekipy z Rotterdamu Timona Wellenreuthera.

Sędzia główny przerwał spotkanie, ale je wznowił. Niestety sytuacja powtórzyła się w drugiej połowie i arbiter po konsultacjach z przedstawicielami holenderskiej federacji piłkarskiej, policją oraz oboma klubami po 55 minutach rywalizacji zdecydował się przedwcześnie zakończyć starcie.

Już po tym w sieci pojawiły się nagrania wideo ukazujące kibiców tratujących główne wejście na stadion Ajaksu, a także zamieszanie przed obiektem.

Co teraz z meczem?

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez holenderski związek piłkarski zostanie on dokończony w środę 27 września na amsterdamskim stadionie bez udziału publiczności. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 14:00.

„Podstawową zasadą jest to, że rywalizacja musi być możliwie jak najbardziej uczciwa i dlatego najlepiej, aby mecz rozstrzygnął się na boisku” - czytamy.

Zaplanowane pierwotnie na środę spotkanie Ajaksu z Volendam zostało przełożone.