Jest Manchester City, będzie New York City?

Jest Manchester City, będzie New York City?
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Telegraph

Właściciel Manchesteru City, Sheikh Mansour bin Zayed al Nahyan wkrótce może stać się posiadaczem koncesji na klub New York City.

Już w listopadzie mówiło się o tym, że dotychczasowy główny udziałowiec Manchesteru City będzie starał zdobyć się prawo do licencji New York City FC. Klub miałby nawiązać walkę z lokalnym gigantem piłkarskim, New York Red Bulls.

Wciąż pozostaje nierozwiązana kwestia stadionu, który oczekuje na wybudowanie. Przewiduje się, że New York City FC mógłby dołączyć do MLS w 2016 roku.

Jako teren nowego klubu wymienia się głównie okręg Queens. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga do końca roku.

Do tej pory New York City FC, klub założony w 2009 roku swoje mecze w USL Professional Divison (3 szczebel rozgrywek w USA) rozgrywa przy Belson Stadium, jednak 5-tysięczny obiekt wydaje się być niewystarczający w kontekście budowy nowej drużyny przez Sheikha Mansoura.

Spekuluje się, że miliarder ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest gotów zainwestować w klub z Queens ponad 500 milionów dolarów. Kwota ta ma pokryć nie tylko budowę nowego stadionu, ale także przede wszystkim zapewnić drużynie transfery zawodnicze. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy