Jim Ratcliffe zmuszony oddać władzę w innym klubie po wkroczeniu do Manchesteru United?

Jim Ratcliffe zmuszony oddać władzę w innym klubie po wkroczeniu do Manchesteru United? fot. Motorsport Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The Telegraph

Należąca do Jima Ratcliffe'a, jednego z najbogatszych Brytyjczyków, grupa INEOS może obniżyć pułap lub całkowicie zrezygnować z udziałów w OGC Nice po wykupieniu 27,7 procent akcji w Manchesterze United – podaje „The Telegraph”.

Szef odpowiedzialny w pełni za sekcję sportową na Old Trafford swoim ruchem doprowadził do potencjalnego konfliktu interesów. Należy bowiem zwrócić uwagę, że INEOS od lata 2019 roku to większościowy udziałowiec w OGC Nice.

Ekipa Marcina Bułki ma wielkie aspiracje. W tym sezonie z pewnością powalczy o udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Na razie zajmuje trzecie miejsce w Ligue 1.

Przepisy UEFA przewidują, że ten sam właściciel lub podmiot odpowiedzialny za funkcjonowanie klubu nie może wywierać decydującego wpływu na jego losy w więcej niż jednej piłkarskiej firmie.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zespoły nadzorowane przez Ratcliffe'a zagrają w tym samym pucharze, i – co więcej – mogą na siebie trafić w odświeżonym formacie najbardziej elitarnego turnieju.

Jak twierdzi „The Telegraph” biznesmen, jeszcze przed końcem tego sezonu wybierze się na rozmowy ze zwierzchnikami UEFA, w tym przede wszystkim prezydentem Aleksandrem Čeferinem, aby w pełni ustalić i wyklarować zgodność przepisów w kwestii zarządzania oboma klubami jednocześnie.

Jakiś czas temu słoweński działacz zapowiadał złagodzenie regulaminu w kwestii współwłaścicielstwa wielu klubów, ale dyskusje utkwiły w martwym punkcie.

Na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz to restrukturyzacja w Nicei i podział spółki, przekształcenie jej na nową jednostkę, która przejęłaby władzę większościową na Allianz Riviera i pozostawienie Ratcliffe'a na dalszym planie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy