Joaquín przed meczem z Barceloną: Nie zatrudniłbym Koemana nawet w roli kitmana

Joaquín przed meczem z Barceloną: Nie zatrudniłbym Koemana nawet w roli kitmana fot. Real Betis
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cadena SER

Relacje Ronalda Koemana z Joaquínem od dawna nie są są najlepsze. Wszystko przez wspólny pobyt obu panów w Valencii i toczące się w niej spory. Zbliżający się mecz Barcelony z Realem Betis obudził w Hiszpanie wspomnienia, co sprawiło, że pod adresem Holendra padły gorzkie słowa.

Kiedy w listopadzie 2007 roku Koeman przejął stery w Valencii, na boczny tor odstawienie zostali David Albelda, Santiago Cañizares i Miguel Ángel Angulo. Wówczas Joaquín nie podzielił losu całej trójki, ale jego pozycja w klubie znacznie zmalała. To poszło w parze z obniżką formy i brakiem powołania na EURO 2008.

Od tego czasu Holender i Hiszpan są w otwartym konflikcie i przy każdej możliwej okazji to udowadniają. W kwietniu 2008 roku trener wycenił swojego byłego podopiecznego na 30 euro, a skrzydłowy oświadczył, że brakuje mu odwagi i patrzy na ludzi z góry.

Już w najbliższą sobotę panowie ponownie się spotkają, z tym że już po przeciwnych stronach. Tego dnia odbędzie się bowiem mecz Barcelony z Realem Betis. Korzystając z tej okazji, piłkarz „Los Verdiblancos” został zaproszony do rozgłośni „Cadena SER” i zapytano go o relacje z Koemanem.

– Wspólna praca w Valencii nie była z pewnością najlepszym doświadczeniem w mojej karierze, to nie było przyjemne – wyznał.

– Zatrudnienie Koemana w Realu Betis? Nie zatrudniłbym go nawet w roli kitmana. Na szczęście nie był wtedy w Valencii zbyt długo i udało nam się uratować sezon. Nie przywitam się z Koemanem, on ze mną też nie. To, co doświadczyłem, było złe – zaznaczył.

W tej chwili drużyna Joaquína plasuje się na siódmym miejscu w tabeli LaLiga. Natomiast FC Barcelona jest dwunasta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy