Jordan Larsson w ogniu krytyki. Władze Schalke wymagają od niego więcej

Jordan Larsson w ogniu krytyki. Władze Schalke wymagają od niego więcej fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: WAZ

Transfer Jordana Larssona był jednych z największych wydarzeń letniego okna, jeśli chodzi o FC Schalke 04. Szwed jak dotąd nie spełnia jednak pokładanych nadziei. Peter Knäbel, dyrektor sportowy klubu, na łamach mediów zaapelował do piłkarza o lepszą grę.

Świetny start kariery atakującego w Rosji przyciągnął zainteresowanie FC Barcelony. Gdyby operacja doszła do skutku, mówilibyśmy, że zawodnik kroczy śladami swojego ojca.

Henrik Larsson spędził na Camp Nou dwa sezony, podczas których zaprezentował umiejętności, z których słynął w trakcie swojej przygody z piłką.

W pewnej chwili wydawało się, że Jordan Larsson będzie występował na zupełnie innej pozycji, ale w ostatnich latach najczęściej oglądaliśmy go na szpicy, czyli w obszarze boiska, w którym operował obecny asystent trenera „Blaugrany”.

15 goli w 30 meczach sezonu 2020/2021 rozpaliło wyobraźnie fanów FC Schalke 04. Kibice, podobnie jak włodarze, mieli wobec niego ogromne oczekiwania.

Nim jednak rozpoczęła się przerwa na zmagania mundialowe, Jordan Larsson uzbierał raptem dziesięć występów, w których nie znalazł ani razu drogi do siatki.

Mając to na uwadze, nie brakowało spekulacji o prawdopodobnym odejściu Szweda już podczas styczniowego okna transferowego.

Jak wyznał Peter Knäbel, dyrektor sportowy klubu, do tego jeszcze daleka droga, ale jeśli 25-latek chce zostać, to musi włączyć wyższy bieg.

– Kiedy był zmieniany, grał w poprzek boiska. Ale nie po to go sprowadziliśmy i nie może tak dalej postępować. Do tej pory czas mijał bez poczucia, że mamy do czynienia z kimś, kto ma na nas duży wpływ. Nie mamy wieczności. To jest zawodowy futbol – oświadczył w wywiadzie dla „WAZ”.

W najbliższym czasie klubowe władze przeprowadzą szczerą rozmowę z reprezentantem Szwecji. Jeśli to nie przyniesie pożądanego rezultatu, możemy spodziewać się rychłego końca kariery gracza na Veltins Arenie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Letni nabytek mistrza Polski daje popis. Już hat-trick [WIDEO] Raków Częstochowa: Letni nabytek mistrza Polski daje popis. Już hat-trick [WIDEO] Cezary Kucharski podsumował dziennikarza. „Chwalił »Fryzjera«, a dziś deprecjonuje zwycięstwo Legii Warszawa” Cezary Kucharski podsumował dziennikarza. „Chwalił »Fryzjera«, a dziś deprecjonuje zwycięstwo Legii Warszawa” Legia Warszawa: Josué musi uważać w meczu z Górnikiem Zabrze Legia Warszawa: Josué musi uważać w meczu z Górnikiem Zabrze OFICJALNIE: Vinícius Junior wypada z kadry Realu Madryt. Wielki pech przed derbami OFICJALNIE: Vinícius Junior wypada z kadry Realu Madryt. Wielki pech przed derbami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy