Jorginho odchodzi z Chelsea. HIT transferowy

Jorginho odchodzi z Chelsea. HIT transferowy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Independent

Arsenal porozumiał się z Chelsea w sprawie transferu Jorginho - poinformował między innymi Miguel Delaney z „The Independent”.

Przedstawiciele „Kanonierów” nie potrzebowali zbyt wiele czasu po przejściu do konkretów na ustalenie warunków pozyskania reprezentanta Włoch z „The Blues”.

Świadczy o tym informacja przekazana przez Miguela Delaneya z „The Independent”. Według posiadanych przez niego informacji ekipa z Emirates Stadium finalizuje przeprowadzkę z udziałem doświadczonego pomocnika, który w przeciągu najbliższych godzin zostanie zaprezentowany jako nowy gracz Arsenalu.

Jorginho przejdzie do Arsenalu za 12 milionów funtów (13,65 miliona euro) i po zaliczeniu testów medycznych zwiąże się do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Chelsea może w tym przypadku mówić o świetnym interesie pod względem ekonomicznym, ponieważ obowiązująca umowa 31-latka wygasała latem i wówczas opuściłby on Stamford Bridge na zasadzie wolnego transferu.

Środkowy pomocnik trafił do „The Blues” z Napoli w połowie 2018 roku za 57 milionów euro.

Od tego czasu wystąpił w 213 spotkaniach londyńskiej drużyny, w których zdobył 29 bramek oraz zanotował dziewięć asyst.

Razem z Chelsea świętował wygranie Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Klubowych Mistrzostw Świata i Superpucharu Europy.

Ponadto sam otrzymał nagrodę najlepszego gracza w Europie w 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy