Jose Enrique: Chcemy grać jak Barcelona

Jose Enrique: Chcemy grać jak Barcelona
Redakcja
Redakcja
Źródło: ESPN

Były zawodnik Celty Vigo, Villarealu i Newcastle jest przekonany, że Liverpool z Rodgersem jako nowym trenerem klubu z Anfield Road, jest na dobrej drodze by The Reds bo wielu latach bez pucharów, zaczął odnosić sukcesy.

Jose Enrique opowiada o tym, jak Brendan Rodgers uczy piłkarzy The Reds swojej filozofii. Twierdzi on, że ich trener jest zafascynowany sposobem gry, jaki prezentuje Barcelona i chce, by grali tak samo jak piłkarze hiszpańskiego klubu.

Szybka wymiana piłki, duża liczba podań między zawodnikami oraz błyskawiczny wysoki pressing po ewentualnej stracie futbolówki to tylko niektóre cechy wpajane zawodnikom klubu z Merseyside przez nowego szkoleniowca.

- Myślę, że to droga, którą powinniśmy iść w tym sezonie. Mamy nowego menedżera, potrzebujemy czasu, ale jeśli szybko nauczymy się nowego stylu gry, możemy zdobyć wiele cennych punktów, a tego pragnie każdy z nas – mówi Jose Enrique.

- Trener mówi nam, że gdy stracimy piłkę, do odbioru mamy rzucać się jak lwy. Jeśli jednak mamy ją w posiadaniu, musimy trzymać futbolówkę jak najdłużej i wymieniać wzajemnie między sobą.

- Najlepsza drużyna na świecie jest dla nas najlepszym przykładem: Barcelona. Kilka dni temu podczas kolejnego El Clasico wspaniale było patrzeć, z jak wielkim spokojem operują piłką. Gdy piłkę przejął Real, to niedługo się nią cieszył, bo wysoki i dobrze zorganizowany pressing spowodował stratę piłki.

- Nie można porównywać nas z Barceloną. Oni mają innych, lepszych zawodników, ale z każdym dniem chcemy przyswajać ich styl gry i myślę, że robimy to dobrze – zakończył Hiszpan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy