Joshua Kimmich odejdzie?! Od tego zależy jego przyszłość

Joshua Kimmich odejdzie?! Od tego zależy jego przyszłość fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: DAZN

Joshua Kimmich nie podjął jeszcze decyzji w sprawie przyszłości, a wygląda na to, że ta będzie zależała od tego, kto zostanie trenerem Bayernu Monachium.

Joshua Kimmich ma ważny kontrakt z Bayernem Monachium do 30 czerwca 2025 roku.

Do tej pory nie udało się znaleźć porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy. Wpływ na to mają niezbyt dobre relacje Niemca z trenerem Thomasem Tuchelem.

Wydaje się, że w tym przypadku istotne będzie to, czy szkoleniowiec odejdzie i jeśli tak, to kto go zastąpi.

Tym bardziej że defensywny pomocnik generuje niemałe poruszenie na rynku. Zainteresowanie nim przejawiają zarówno FC Barcelona, jak i Manchester City.

W związku z tym Bayern musi działać, a na ten temat wypowiedział się dla DAZN dyrektor sportowy, Max Eberl.

- Mam za sobą pierwszy dzień pracy w Bayernie. Wiem, że rozmawiał z Joshuą kilka razy Christoph Freund. Ja również wkrótce usiądę do negocjacji.

- Oczywiście kluczowe pytanie to, kto będzie trenerem. To jest temat do rozwiązania w pierwszej kolejności. Później zapadną inne decyzje - dodał.

Joshua Kimmich trafił do Bawarii z VfB Stuttgart w lipcu 2015 roku.

Obecny sezon w jego wykonaniu to 28 spotkań, w których strzelił gola i miał do tego sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy