Joshua Kimmich zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

Joshua Kimmich zaszczepił się przeciwko koronawirusowi fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Joshua Kimmich, początkowo z dystansem podchodzący do tematu szczepionek, w pełni zaszczepił się już przeciwko koronawirusowi - potwierdza „Bild”.

Kiedy wystąpiła pandemia koronawirusa, a zawodnicy dostali przymus robienia częstych testów na obecność groźnej infekcji w organizmie, nawet najmniejszy sceptycyzm był mocno piętnowany.

Za kozła ofiarnego uchodził wówczas Kimmich, który otwarcie powiedział, że nie zamierza się na razie szczepić.

– Nie neguję istnienia pandemii i nie jestem przeciwnikiem szczepionek. Jest bardzo prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości ją przyjmę, ale na razie mam kilka zastrzeżeń, zwłaszcza jeśli chodzi o brak długoterminowych badań – powiedział w październiku 2021 roku.

Pod koniec roku sytuacja uległa zmianie. 27-latek uzyskał bowiem wtedy pozytywny wynik, trafił na kwarantannę, klub postanowił mu nie płacić, a z uwagi na powikłania po chorobie, nie był zdolny grać w piłkę.

– Jeśli wrócę za wcześnie, istnieje ryzyko, że wpłynie to na moje serce i że potem będę miał dużo większe powikłania – wyznał.

Gdy upłynął odpowiedni czas, zawodnik mógł wreszcie przyjąć szczepionkę. To, jak podaje „Bild”, miało już miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy