Joshua Kimmich zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

Joshua Kimmich zaszczepił się przeciwko koronawirusowi fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Joshua Kimmich, początkowo z dystansem podchodzący do tematu szczepionek, w pełni zaszczepił się już przeciwko koronawirusowi - potwierdza „Bild”.

Kiedy wystąpiła pandemia koronawirusa, a zawodnicy dostali przymus robienia częstych testów na obecność groźnej infekcji w organizmie, nawet najmniejszy sceptycyzm był mocno piętnowany.

Za kozła ofiarnego uchodził wówczas Kimmich, który otwarcie powiedział, że nie zamierza się na razie szczepić.

– Nie neguję istnienia pandemii i nie jestem przeciwnikiem szczepionek. Jest bardzo prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości ją przyjmę, ale na razie mam kilka zastrzeżeń, zwłaszcza jeśli chodzi o brak długoterminowych badań – powiedział w październiku 2021 roku.

Pod koniec roku sytuacja uległa zmianie. 27-latek uzyskał bowiem wtedy pozytywny wynik, trafił na kwarantannę, klub postanowił mu nie płacić, a z uwagi na powikłania po chorobie, nie był zdolny grać w piłkę.

– Jeśli wrócę za wcześnie, istnieje ryzyko, że wpłynie to na moje serce i że potem będę miał dużo większe powikłania – wyznał.

Gdy upłynął odpowiedni czas, zawodnik mógł wreszcie przyjąć szczepionkę. To, jak podaje „Bild”, miało już miejsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” Tymoteusz Puchacz podąży śladem Wisły Kraków?! Niepowtarzalna szansa Tymoteusz Puchacz podąży śladem Wisły Kraków?! Niepowtarzalna szansa 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy