Joshua Zirkzee dogadany z nowym klubem

2024-06-10 09:35:04; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Joshua Zirkzee dogadany z nowym klubem Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Daniele Longo [Calciomercato.com]

Podczas gdy przedstawiciele Milanu prowadzą rozmowy z Bologną w sprawie Joshuy Zirkzee'ego, doszli już do porozumienia z samym piłkarzem - podaje Daniele Longo na łamach Calciomercato.com.

Joshua Zirkzee reprezentuje barwy Bologny od 2022 roku, kiedy to przeniósł się do niej z Bayernu Monachium. O ile w pierwszym sezonie w jej barwach napastnik strzelił tylko dwa gole w Serie A, nie notując zbyt wielu minut na jej boiskach, to drugi zakończył z dorobkiem 11 bramek i pięciu asyst.

Występy 23-letniego Holendra przykuły uwagę ze strony innych klubów. O zaawansowanych rozmowach w wykonaniu władz Milanu w jego sprawie informował Gianluca Di Marzio, dodając, że zawodnik znajduje się też na radarach przedstawicieli Premier League.

Zdaniem Daniele Longo porozumienie między „Rossonerimi” a samym piłkarzem zostało osiągnięte. Jak czytamy, Zirkzee zaakceptował propozycję pięcioletniego kontraktu z zarobkami na poziomie czterech milionów euro rocznie, wliczając już w to premie.

Negocjacje między klubami wchodzą w kluczową fazę. Nie można wykluczyć żadnego scenariusza, ale włoski dziennikarz dał do zrozumienia, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, strony mogą osiągnąć konsensus nawet do połowy tego tygodnia.

W umowie napastnika z Bologną widnieje klauzula odejścia na poziomie prawdopodobnie 40 milionów euro, ale rozmowy wskazują na chęć obniżenia tej kwoty przez mediolańczyków. Longo podkreślił, że zależy im na zmniejszeniu prowizji dla agenta Kii Joorabchiana.