Jules Koundé stracił kontrolę. Bardzo głupia czerwona kartka w hicie LaLigi [WIDEO] fot. ESPN+

Jules Koundé nie dokończył spotkania Sevilli z Barceloną (1:1) z uwagi na czerwoną kartkę ujrzaną w drugiej połowie spotkania.

Organizatorzy LaLigi zaplanowali odrobienie strat wynikających z przełożenia wcześniejszych spotkań na okres poprzedzający rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia. I tak wśród meczów do odrobienia znalazł się atrakcyjny pojedynek pomiędzy Sevillą a Barceloną.

Starcie obu wymienionych zespołów zakończyło się remisem oraz bardzo idiotycznym zachowaniem Julesa Koundé, który w głupi sposób osłabił klub z Andaluzji w drugiej połowie meczu.

Reprezentant Francji starał się zasłonić ciałem futbolówkę opuszczającą boisko w 64. minucie. Starał się mu to jednak uniemożliwić Jordi Alba. Hiszpan z dużą siłą popchnął najpierw defensora rywali, a potem stanął mu na drodze powrotu na boisko.

Te dwa prowokujące incydenty doświadczonego piłkarza okazały się wystarczające do tego, aby 23-latek stracił nad sobą kontrolę i rzucił piłkę w twarz gracza Barcelony, który momentalnie padł z tego powodu na murawę.

Ten teatr w wykonaniu 32-latka był zbędny, ponieważ sędzia i bez tego nie miał wątpliwości, że Jules Koundé zachował się niesportowo i ukarał go czerwoną kartką.