Júnior Firpo bliski transferu do Barcelony. Jest porozumienie!

Júnior Firpo bliski transferu do Barcelony. Jest porozumienie! fot. Paweł Machitko
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gerard Romero | Fabrizio Romano

Júnior Firpo powinien w ciągu kilku najbliższych dni sfinalizować swoją przeprowadzkę do Barcelony.

Klub z Katalonii przez ostatnie kilka miesięcy bardzo mocno zabiegał o usługi 22-letniego zawodnika. Gerard Romero oraz Fabrizio Romano przekonują, że wysłannikom zespołu z Camp Nou w końcu udało się wypracować zadowalające porozumienie z Betisem i lewy obrońca w nadchodzących dniach zasili na zasadzie transferu definitywnego szeregi ekipy aktualnego mistrza Hiszpanii.

FC Barcelona ma przeznaczyć osiemnaście milionów euro na zakontraktowanie defensora. Ponadto drużyna z Sewilli będzie mogła jeszcze liczyć na dodatkowy zysk z tytułu zawartych bonusów wynoszących siedem milionów euro i uzależnionych od indywidualnych osiągnięć piłkarza oraz wyników „Dumy Katalonii”.

Júnior Firpo ma w nadchodzącym sezonie toczyć rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie zespołu z Jordim Albą, który w ostatnim czasie nie miał wartościowego konkurenta do gry w pierwszej jedenastce klubu z Camp Nou z uwagi na brak innego nominalnego lewego obrońcy w kadrze.

Dominikanin, posiadający również hiszpańskie obywatelstwo i reprezentujący ostatnio barwy tego kraju na zwycięskich Mistrzostwach Europy U-21, należał w minionych rozgrywkach do wyróżniających się piłkarzy na swojej pozycji i rozegrał w sumie dla Betisu 29 spotkań, w których zdobył trzy gole oraz zanotował pięć asyst.

Warto również dodać, że nie tak dawno 22-latek znajdował się również w kręgu zainteresowań Realu Madryt.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy