Juniorski mistrz świata i Europy otrzyma szansę od Hansiego Flicka

2024-06-17 08:36:18; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Juniorski mistrz świata i Europy otrzyma szansę od Hansiego Flicka Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus

Hansi Flick, nowy trener FC Barcelony, podjął decyzję o przetestowaniu umiejętności Noaha Darvicha, ogrywającego się dotychczas na poziomie rezerw – podaje „Bild”.

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec dobrze kojarzy profil Darvicha, który zdobył już pierwsze wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. W wieku 17 lat dorobił się już Pucharu Świata i tytułu mistrza Europy z juniorską drużyną narodową w kategorii U-17.

Jeszcze gdy nie było wiadome, że następcą Xaviego zostanie Flick, zarząd „Dumy Katalonii” planował znaleźć ofensywnemu pomocnikowi nowe miejsce do tymczasowego rozwoju na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Szkoleniowiec zahamował jednak te działania, dając działaczom do zrozumienia, że uchodzi za wielkiego adoratora szkolącego się wcześniej we Freiburgu lewonożnego zawodnika.

Według wspomnianego źródła trener zapowiedział, iż wśród wielu nastolatków, którzy też zdążyli udowodnić już swoją wartość w minionych zmaganiach, z pierwszą drużyną przed kolejną edycją trenować będzie również Darvich.

Na przestrzeni 21 występów pod wodzą Rafy Márqueza w rezerwach oraz czterech w UEFA Youth League pod dowództwem Óscara Lópeza zanotował on trzy trafienia i dwie asysty.

Jeśli by się okazało, że forma nastolatka pozytywnie przerośnie oczekiwania Flicka, nie zawaha się on włączyć go do kadry na najważniejsze rozgrywki, studząc zamiary zarządców.

Oprócz związanego kontraktem do połowy 2026 roku piłkarza czystą kartę u architekta Puchar Europy z Bayernem Monachium otrzymują między innymi Ansu Fati, Julián Araujo, Pablo Torre, Álex Valle, Marc Casadó, Marc Guiu, Vitor Roque czy Oriol Romeu.