Juventus daje przykład najbogatszym. OFICJALNIE: Piłkarze zrzekli się pieniędzy za CZTERY miesiące

Juventus daje przykład najbogatszym. OFICJALNIE: Piłkarze zrzekli się pieniędzy za CZTERY miesiące
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Juventus

Juventus poinformował w specjalnie wydanym komunikacie, że piłkarze i trener pierwszej drużyny postanowili zrzec się czterech miesięcznych pensji dla dobra klubu.

We włoskich mediach pojawiło się w sobotę wiele informacji na temat rozmów prowadzonych przez Giorgio Chielliniego z pozostałymi zawodnikami „Starej Damy” w kwestii możliwości wprowadzenia przez klub cięć pensji z uwagi na obecnie panującą sytuację.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego przekazywali zgodnie, że żaden członek pierwszego zespołu z Turynu nie zamierza w żaden sposób sprzeciwiać się obniżeniu wynagrodzenia.

Jak się jednak okazuje gracze posunęli się oni znacznie dalej i na mocy wypracowanego porozumienia ustalili, że nie będą zarabiać żadnych pieniędzy aż do końca czerwca. Tym samym członkowie pierwszej ekipy aktualnego mistrza Włoch zrzekli się dobrowolnie czterech miesięcznych pensji.

„Juventus ogłasza ze względu na globalny stan zagrożenia zdrowia, uniemożliwiający wykonywanie działalności sportowej, osiągnął porozumienie z zawodnikami oraz trenerem pierwszej drużyny, w sprawie zamrożenia wypłat za pozostałą część sezonu.

Nasze uzgodnienie przewiduje redukcję wynagrodzenia w wysokości odpowiadającej miesięcznej pensji za marzec, kwiecień, maj i czerwiec 2020 roku. W najbliższych tygodniach finalizowane będą umowy z poszczególnymi piłkarzami i trenerami, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ekonomiczne i finansowe skutki osiągniętego porozumienia szacuje się na około 90 milionów euro w roku budżetowym 2019/2020.

Klub będzie, w przypadku przełożenia meczów w bieżącym sezonie, w dobrej wierze negocjował z piłkarzami oraz szkoleniowcem warunki rekompensat zgodnie z faktycznym stanem wznowienia i dokończenia rozgrywek.

Juventus chciałby podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym dla wszystkich momencie” - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Oczywiście najbardziej stratny z tytułu wypracowanego konsensusu będzie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk mógłby we wspomnianym okresie liczyć na otrzymanie przynajmniej 10 milionów euro, czyli więcej niż Wojciech Szczęsny zarabia przez rok.

Nasz reprezentant już wcześniej przyznał, że nie miałby żadnego problemu z zrzeczeniem się swojej pensji i tym samym na jego konto nie trafi 2,31 miliona euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea Legenda chińskiego futbolu wymazana z internetu Legenda chińskiego futbolu wymazana z internetu Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy