Juventus: Decyzja UEFA w sprawie udziału klubu w Lidze Mistrzów po zamieszaniu z Superligą

Juventus: Decyzja UEFA w sprawie udziału klubu w Lidze Mistrzów po zamieszaniu z Superligą
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Sky Italia

UEFA poinformowała Juventus, że zostanie on dopuszczony do rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022, mimo że w kwietniu próbował utworzyć niezależną Superligę - informuje „Sky Italia“.

„Bianconeri“ byli jednym z 12 klubów, które brały udział w tym powszechnie potępianym przedsięwzięciu. Tak zwana „wielka szóstka Premier League“ - Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City i Tottenham - jako pierwsza wycofała się z planów, a AC Milan, Inter i Atletico Madryt wkrótce potem poszły w ich ślady.

Tymczasem Juventus, Real Madryt i Barcelona, którzy byli liderami projektu, pozostali zaangażowani w Superligę do samego końca. Plotki o karach dla tego trio lawinowo pojawiały się w kolejnych mediach, a niektórzy sugerowali nawet, że UEFA może uniemożliwić im udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Jednak, jak donosi Romeo Agresti, Juventus otrzymał potwierdzenie, że będą mogli wziąć udział w rozgrywkach.

„Stara Dama“ ledwo co zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów, spędzając znaczną część sezonu poza pierwszą czwórką Serie A. Porażka Napoli z Hellas Verona w ostatnim dniu kampanii 2020/2021 sprawiła, że do ostatniego miejsca w kwalifikacjach zabrakło im jednego punktu. Słabe wyniki doprowadziły do zwolnienia Andrei Pirlo, a Max Allegri został ponownie mianowany na to miejsce w zeszłym miesiącu.

Wraz z dopuszczeniem Juventusu do Ligi Mistrzów, wkrótce powinno nastąpić potwierdzenie, że zarówno Real jak i Barcelona również zostaną dopuszczone do tych rozgrywek.

Wiadomość ta wpisuje się w trend łagodnych kar dla 12 wspomnianych klubów. Niedawno ogłoszono, że kluby z Premier League zostaną ukarane grzywną w wysokości 3,6 miliona funtów każdy. Jeśli jednak ponownie będą próbowali stworzyć podobny projekt, zostaną ukarane odjęciem 30 punktów w rodzimej lidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy