Juventus: Decyzja UEFA w sprawie udziału klubu w Lidze Mistrzów po zamieszaniu z Superligą

Juventus: Decyzja UEFA w sprawie udziału klubu w Lidze Mistrzów po zamieszaniu z Superligą
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Sky Italia

UEFA poinformowała Juventus, że zostanie on dopuszczony do rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022, mimo że w kwietniu próbował utworzyć niezależną Superligę - informuje „Sky Italia“.

„Bianconeri“ byli jednym z 12 klubów, które brały udział w tym powszechnie potępianym przedsięwzięciu. Tak zwana „wielka szóstka Premier League“ - Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City i Tottenham - jako pierwsza wycofała się z planów, a AC Milan, Inter i Atletico Madryt wkrótce potem poszły w ich ślady.

Tymczasem Juventus, Real Madryt i Barcelona, którzy byli liderami projektu, pozostali zaangażowani w Superligę do samego końca. Plotki o karach dla tego trio lawinowo pojawiały się w kolejnych mediach, a niektórzy sugerowali nawet, że UEFA może uniemożliwić im udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Jednak, jak donosi Romeo Agresti, Juventus otrzymał potwierdzenie, że będą mogli wziąć udział w rozgrywkach.

„Stara Dama“ ledwo co zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów, spędzając znaczną część sezonu poza pierwszą czwórką Serie A. Porażka Napoli z Hellas Verona w ostatnim dniu kampanii 2020/2021 sprawiła, że do ostatniego miejsca w kwalifikacjach zabrakło im jednego punktu. Słabe wyniki doprowadziły do zwolnienia Andrei Pirlo, a Max Allegri został ponownie mianowany na to miejsce w zeszłym miesiącu.

Wraz z dopuszczeniem Juventusu do Ligi Mistrzów, wkrótce powinno nastąpić potwierdzenie, że zarówno Real jak i Barcelona również zostaną dopuszczone do tych rozgrywek.

Wiadomość ta wpisuje się w trend łagodnych kar dla 12 wspomnianych klubów. Niedawno ogłoszono, że kluby z Premier League zostaną ukarane grzywną w wysokości 3,6 miliona funtów każdy. Jeśli jednak ponownie będą próbowali stworzyć podobny projekt, zostaną ukarane odjęciem 30 punktów w rodzimej lidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy