Juventus i Inter Mediolan chcą wykorzystać degradację Chievo. Ruszają do walki o włoski talent

Juventus i Inter Mediolan chcą wykorzystać degradację Chievo. Ruszają do walki o włoski talent
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Juventus i Inter Mediolan zamierzają skorzystać z nadarzającej się okazji do pozyskania Samuele Vignato z Chievo po tym, jak jego klub został zdegradowany z Serie B.

„Gialloblu” zostali pozbawieni szansy na dalszą rywalizację na zapleczu krajowej elity przez Włoski Komitet Olimpijski w związku z zaległościami w spłacie podatków oraz brakiem zapewnienia płynności finansowej, która ograniczyłaby do minimum widmo wycofania się klubu z w trakcie rozgrywek.

Zaistniały stan rzeczy sprawia, że bardzo pokaźna liczba graczy będzie lada moment do wyciągnięcia praktycznie za bezcen z ekipy z Werony.

Wśród nich znajduje się między innymi Samuele Vignato, brat nieco bardziej znanego Emanuela, który nie tak dawno wzbudzał zainteresowanie takich drużyn jak Bayern Monachium, AC Milan czy Chelsea, ale koniec końców wylądował w Bologna FC w styczniu 2020 roku.

17-letni ofensywny pomocnik także uchodzi w rodzimym kraju za wielce obiecującego gracza i dlatego ma znajdować się teraz na celowniku Juventusu oraz Interu Mediolan.

Na taki stan rzeczy wskazuje Gianluca Di Marzio, który podkreśla, że nie tak dawno blisko 3 miliony euro za młodzieżowego reprezentanta Włoch oferowała Monza, ale Chievo uznało tę propozycję za zbyt niską za gracza błyszczącego w Primaverze i mającego na koncie dwa występy w seniorskiej drużynie w Serie B w ostatnim sezonie.

Vignato zakończył młodzieżowe zmagania w barwach „Gialloblu” z czternastoma zdobytymi bramkami oraz jedenastoma zaliczonymi asystami w 18 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy