Juventus i Inter Mediolan chcą wykorzystać degradację Chievo. Ruszają do walki o włoski talent

Juventus i Inter Mediolan chcą wykorzystać degradację Chievo. Ruszają do walki o włoski talent
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Juventus i Inter Mediolan zamierzają skorzystać z nadarzającej się okazji do pozyskania Samuele Vignato z Chievo po tym, jak jego klub został zdegradowany z Serie B.

„Gialloblu” zostali pozbawieni szansy na dalszą rywalizację na zapleczu krajowej elity przez Włoski Komitet Olimpijski w związku z zaległościami w spłacie podatków oraz brakiem zapewnienia płynności finansowej, która ograniczyłaby do minimum widmo wycofania się klubu z w trakcie rozgrywek.

Zaistniały stan rzeczy sprawia, że bardzo pokaźna liczba graczy będzie lada moment do wyciągnięcia praktycznie za bezcen z ekipy z Werony.

Wśród nich znajduje się między innymi Samuele Vignato, brat nieco bardziej znanego Emanuela, który nie tak dawno wzbudzał zainteresowanie takich drużyn jak Bayern Monachium, AC Milan czy Chelsea, ale koniec końców wylądował w Bologna FC w styczniu 2020 roku.

17-letni ofensywny pomocnik także uchodzi w rodzimym kraju za wielce obiecującego gracza i dlatego ma znajdować się teraz na celowniku Juventusu oraz Interu Mediolan.

Na taki stan rzeczy wskazuje Gianluca Di Marzio, który podkreśla, że nie tak dawno blisko 3 miliony euro za młodzieżowego reprezentanta Włoch oferowała Monza, ale Chievo uznało tę propozycję za zbyt niską za gracza błyszczącego w Primaverze i mającego na koncie dwa występy w seniorskiej drużynie w Serie B w ostatnim sezonie.

Vignato zakończył młodzieżowe zmagania w barwach „Gialloblu” z czternastoma zdobytymi bramkami oraz jedenastoma zaliczonymi asystami w 18 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy