Juventus nie chce płacić 50 milionów euro za Milika. Zamiast tego oferuje czterech graczy

Juventus nie chce płacić 50 milionów euro za Milika. Zamiast tego oferuje czterech graczy fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

Arkadiusz Milik to jeden z głównych celów transferowych Juventusu. „Stara Dama” nie zamierza jednak spełniać żądań finansowych SSC Napoli i dlatego wyszła z propozycją włączenia do operacji swoich zawodników.

Dni Gonzalo Higuaína w Turynie wydają się być policzone. Z tego powodu dyrekcja aktualnego mistrza Włoch intensywnie pracuje nad znalezieniem następcy Argentyńczyka, a numerem jeden na jej liście życzeń jest w tej chwili 49-krotny reprezentant Polski. Atakujący w ostatnich miesiącach rozmawiał z „Błękitnymi” o przedłużeniu wygasającej w czerwcu 2021 roku umowy, jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. To właśnie zamierza wykorzystać Juventus.

Aurelio De Laurentiis doskonale wie o zainteresowaniu „Starej Damy” i dlatego dokonał on już wyceny swojego zawodnika. Według najnowszych wieści za Milika prezes SSC Napoli oczekuje 40-50 milionów euro, lecz takich pieniędzy nie zamierzają płacić turyńczycy, o czym informuje „Tuttosport”. Zamiast tego przygotowali oni alternatywne rozwiązanie.

Powyższe źródło donosi, że lider tabeli Serie A chciałby włączyć do operacji transferowej swoich zawodników, a ekipa ze Stadio San Paolo miałaby do wyboru: Federico Bernardeschiego, Daniele Ruganiego, Cristiana Romero albo Lucę Pellegriniego. I o ile angaż tego pierwszego przez „Błękitnych” może być skomplikowany chociażby z uwagi na jego pensję, takich problemów nie powinno być w przypadku pozostałej trójki.

Szczególnie interesującymi opcjami są wypożyczeni Romero i Pellegriniego, bacząc na ich wiek (odpowiednio 22 i 21 lat) i co za tym idzie, perspektywę rozwoju. Niewykluczone zatem, że SSC Napoli skorzysta z propozycji „Starej Damy” i skusi się na wymianę. Oczywiście wicemistrz Włoch wolałby otrzymać pieniądze, jednak nie można zapominać, że za czternaście miesięcy Polak będzie wolnym graczem, dlatego De Laurentiisowi powinno zależeć na jak najszybszym dogadaniu się z Juventusem. Dodatkowo w grę wchodzić może opcja mieszana - mała kwota w gotówce plus zawodnik/zawodnicy.

Włoski dziennik zapewnia, że Milik najchętniej trafiłby na Allianz Stadium i dlatego w jego hierarchii zdecydowanie niżej stoją notowania takich ekip jak Chelsea, AC Milan czy Tottenham Hotspur.

Dorobek 26-latka z aktualnej kampanii to 22 mecze i 12 trafień. W sumie dla neapolitańczyków zdobył on 46 bramek i posłał pięć kluczowych podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy