Juventus przedłużył umowę z utalentowanym obrońcą. Widzi w nim przyszłość

Juventus przedłużył umowę z utalentowanym obrońcą. Widzi w nim przyszłość fot. Alberto Gandolfo/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Nicolò Schira

Dean Huijsen przedłużył kontrakt z Juventusem do końca czerwca 2028 roku - donosi Nicolò Schira.

Dean Huijsen podczas zimowego okienka transferowego udał się na krótkoterminowe wypożyczenie z Juventusu do AS Romy.

Młody defensor w Rzymie dość szybko zaskarbił sobie sympatię zarówno działaczy jak i kibiców, choćby dzięki dwóm trafieniom z Cagliari oraz Frosinone.

Dodatkowo pod skrzydłami trenera Daniele De Rossiego Holender otrzymuje możliwość regularnej gry, co dla tak młodego zawodnika jest niezwykle istotną kwestią w przypadku dalszego rozwoju.

Stołeczny zespół z wielką chęcią chciałby pozyskać go na stałe, lecz w zawartej umowie wypożyczenia nie została odnotowana opcja wykupu.

Na taki obrót spraw również nie zgodziłby się Juventus, który w żadnym wypadku nie zamierza pozbywać się tak wielkiego talentu.

„Bianconeri” w 18-latku widzą świetlaną przyszłość i już latem wraz z rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu chcieliby włączyć go w szeregi swojego pierwszego zespołu.

Według informacji Nicolò Schiry „Stara Dama” zapewniła sobie w tej kwestii stabilny grunt przedłużając z Huijsenem kontrakt do końca czerwca 2028 roku.

Utalentowany defensor ma za sobą występy w młodzieżowych kadrach Holandii.

Według ostatnich doniesień Huijsen chciałby jednak w przyszłości reprezentować Hiszpanię, w której wychowywał się od piątego roku życia. Obecnie zmiana przynależności jest dopełniana pod względem formalnym.

W obecnym sezonie Huijsen rozegrał łącznie 20 spotkań, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził John van den Brom rozmawia z klubem. Działacz potwierdził Kamil Grosicki przedstawił cel reprezentacji Polski na EURO 2024 Kamil Grosicki przedstawił cel reprezentacji Polski na EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy