Juventus raczej nie dla Luisa Suáreza. Wszystko przez... włoskie procedury?!

Juventus raczej nie dla Luisa Suáreza. Wszystko przez... włoskie procedury?! fot. kivnl | Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gerard Romero (RAC1)

Luis Suárez nie zostanie najprawdopodobniej zawodnikiem Juventusu, ponieważ nie otrzyma włoskiego paszportu przed terminem wyznaczonym przez UEFA na zgłoszenie kadr do udziału w Lidze Mistrzów - poinformował Gerard Romero z „RAC1”.

Reprezentant Urugwaju stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym po otrzymaniu informacji, że nie widnieje w planach przebudowy kadry Barcelony przez Ronalda Koemana.

Z dostępności doświadczonego napastnika najmocniej chciał rzekomo skorzystać Juventus, który w ekspresowym tempie miał osiągnąć porozumienie z 33-letniem zawodnikiem w kwestii warunków indywidualnej umowy.

„Stara Dama” wyrażała jednocześnie gotowość do pozyskania Luisa Suáreza na zasadzie wolnego transferu lub za wniesieniem skromnej opłaty odstępnego po uzyskaniu przez piłkarza włoskiego paszportu.

Otrzymanie tego dokumentu miało stanowić dla Urugwajczyka formalność, ponieważ musiał jedynie zdać test ze znajomości języka kraju z Półwyspu Apenińskiego, z którego pochodzi jego małżonka.

Gerard Romero z „RAC1” przekonuje jednak, że piłkarz po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu i tak nie miałby teraz szans na otrzymanie włoskiego obywatelstwa przed 6 października, kiedy to letnie okno transferowe będzie już zamknięte.

Tego też dnia upływa termin zgłaszania kadr zespołów biorących udział w europejskich pucharach, w których Urugwajczyk nie wziąłby udziału ze względu na limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej oraz fakt, że Juventus w pozyskał w ostatnich tygodniach już dwóch takich graczy - Arthura (Brazylia) i Westona McKennie'ego (Stany Zjednoczone).

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że 33-latek nie zamierza za wszelką cenę zostać w „Dumie Katalonii” i rozważa obecnie inne możliwości. Niewykluczone, że jedną z nich jest transfer do Atlético Madryt, które także mocno o niego zabiega.

Z kolei „Stara Dama” ma teraz w pełni skoncentrować się na sprowadzeniu Edina Džeko z Romy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy